pokój dla niemowlaka

Jak urządzić pokój dla dziecka na poddaszu

Pokój na poddaszu nierzadko okazuje się być nieustawny i problemowy, jednak popularyzacja projektów domów z użytkowymi poddaszami sprawiła, że powstają wspaniałe aranżacje wnętrzarskie.

Funkcje pokoju dziecięcego

Projektowanie pokoju dla dziecka to czysta przyjemność. Razem z pociechą możemy wprowadzić kreatywne rozwiązania z naszych marzeń. Pokój dla dziecka na poddaszu może być odrobinę problemowy, jednak podpowiadamy jak dobrze wykorzystać całą przestrzeń.

Pokój dla twojego dziecka spełnia funkcję miejsca do zabawy, do wypoczynku, spania i do nauki, a także zapraszania przyjaciół. Powinien być azylem, miejscem urządzonym z głową bowiem tam twoje dziecko spędza najwięcej czasu.

Jak poradzić sobie z aranżacją, gdy w pokoju mamy skosy?

Oświetlenie

Na poddaszu, a szczególnie w pokoju dziecka źródła światła powinny być dobrze przemyślane. Już podczas budowy domu zdecydujmy się na okna połaciowe oraz zaplanować system połączonych ze sobą okien, tak aby jak najbardziej odsłonić niebo. Czy nie jest to fascynujące rozwiązanie? Dziecko będzie mogło obserwować rozgwieżdżone niebo przed snem.

Podłoga

Podłoga w pokoju dziecka powinna być ciepła, higieniczna i łatwa do utrzymania w czystości. Polecane są podłogi z naturalnego drewna i panele. Wykładziny dywanowe to siedliska kurzu i zarazków, poza tym są niepraktyczne. Małe dzieci szybko pobrudzą ją wylewając farbę, sok itd. Lepiej kupić kilka małych dywaników, które z łatwością wypierzesz w pralce.

Przestrzeń pod skosami

Przestrzeń pod skosami należy zagospodarować najlepiej jak się da. I nieprawda, że są one trudne. Wystarczy, że umieścisz tam zabudowę z półek na książki, zabawki i ubrania. Jeśli pokoik jest niewielki, to tylko plus, bo dzięki temu unikniesz stawiania innych ciężkich sprzętów, komód i szaf. Dodatkowo skosy można zabudować w taki sposób, by we wnęce umieścić materac i stworzyć przytulne łóżko.

Pod skosami możesz stworzyć również strefę do nauki i umieścić rozległe biurko z krzesłem, idealnie pod oknem.

Im dziecko jest mniejsze, tym problem jest… mniejszy. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie mebelki są w rozmiarze mini – małe, niskie łóżeczko, krzesełko czy stoliki łatwo umieścić pod skosami.

Aranżując pokój dla dziecka na poddaszu pamiętaj także o miejscu do zabawy na podłodze. Nie ma sensu nadmiernie zagracać pokoju dziecięcego.

1 thought on “Jak urządzić pokój dla dziecka na poddaszu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.