cechy dobrej opiekunki do dzieci

Jak wybrać opiekunkę do dziecka

Opiekunka do dziecka powinna budzić zaufanie i być odpowiedzialna. Nie ma co się oszukiwać, niania w niedługim czasie powinna stać się członkiem rodziny. Jak znaleźć idealną opiekunkę do dziecka, która nie zawiedzie naszych oczekiwań?

Dam pracę opiekunce

Poszukiwania dobrej opiekunki powinny rozpocząć się od rozpytania się wśród koleżanek i znajomych, czy nie polecają jakiejś niani. Taka rekomendacja jest najbardziej pewna. Kolejnym etapem jest poszukiwanie w internecie. Po dodaniu ogłoszenia będą zgłaszać się różne osoby, ale jak wybrać najlepszą? Cóż, niania przyda się nawet tym starszym dzieciakom. Dziecko samo w domu, nawet dziesięcioletnie to zły pomysł.

Cechy dobrej opiekunki

Niania dla małego dziecka powinna być w sile wieku i świetnej kondycji. Ważne są dobre referencje, jednak nie najważniejsze. Opiekunka nie powinna posiadać żadnych nałogów i najlepiej gdyby sprawiała dobre pierwsze wrażenie. Czysta, zadbana, ale też nie przesadnie wystrojona, dobrze pachnąca. Nie miej obaw, aby wypytać ją o życie osobiste i uczuciowe. W końcu musisz mieć gwarancję, że nie będzie sprowadzała nikogo pod twój dach.

Cechy, które wyróżniają dobrą opiekunkę to spokój, opanowanie, uśmiech i pogoda ducha. Poznając jej styl życia jednocześnie spróbuj poznać, jak reaguje w trudnych sytuacjach z dzieckiem, czy potrafi udzielić pierwszej pomocy a nawet to, czy dobrze się wysławia i nie używa wulgaryzmów. Zrezygnuj z dziewczyny, jeśli nie interesuje się życiem dziecka, a pierwsza pyta o pieniądze.

Dobra niania jest bezcenna, bo chodzi o bezpieczeństwo twojego dziecka i twój spokój. Nie możesz dzwonić co godzinę z pracy i martwić się, że z maleństwem dzieje się coś niedobrego.

Obowiązki niani

Niania powinna nawiązać pozytywny kontakt z dziećmi już na początku znajomości. Musi być komunikatywna i towarzyska, a przede wszystkim ma lubić dzieci i lubić zabawy z nimi. Zatrudniając nianię musisz jasno określić jej priorytety- czy opieka nad dzieckiem ma łączyć się z innymi obowiązkami domowymi, czy dodatkowo będzie gotować, prasować, a może i uczyć dziecko, jeśli dodatkowo jest wykształcona? Jeśli znalazłaś osobę, która przepada za twoim dzieckiem, a dziecko za nią, powinnaś zdecydować się na taką nianię.

1 thought on “Jak wybrać opiekunkę do dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.