Szklana mozaika

5 rodzajów mozaiki szklanej idealnych do łazienki

Mozaiki szklane podbijają serca setek tysięcy Polaków. Pojawiają się w coraz większej ilości mieszkań zdobiąc ściany i podłogi w kuchniach i łazienkach. Zanim jednak sam pójdziesz do sklepu, aby wybrać dla siebie najlepszą formę mozaiki dowiedz się, jakie rodzaje mozaiki szklanej znajdziesz w sklepie.

1. Mozaiki monokolorowe

Są to mozaiki, których elementy wykonane są ze szkła w jednym kolorze. Mozaiki z tej grupy łączy ze sobą fakt, że wszystkie są jednobarwne. Różnią się natomiast wszystkimi innymi cechami takimi jak wielkość pojedynczych elementów ich kształt czy dodatkowe dekoracje.

2. Mozaiki wielobarwne

To grupa mozaik, których elementy są w dwóch lub więcej kolorach. Poszczególne modele różnią się kształtem i wielkością elementów, a łączy je wielobarwność. Mozaiki tego typu mogą być układane w różne wzory.

3. Mozaiki brokatowe

To mozaiki szklane, których kolor uzupełniony jest dodatkiem brokatu. Ten rodzaj mozaiki doskonale sprawdza się w dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach. Drobiny brokatu, na które pada słońce lśnią i migoczą, rozjaśniają pomieszczenie i nadają im ciepła.

4. Mozaiki metalizowane

Poszczególne elementy mozaiki są pokrywane powłoką o metalicznym połysku. Mozaiki metaliczne różnią się od siebie kolorem, kształtem elementów oraz ich wielkością. Mozaika metalizowana prezentuje się bardzo ciekawie, zwłaszcza w łazienkach. Warto jednak pamiętać, że kolory o metalicznym połysku dają poczucie chłodu. Dlatego też nie powinno się układać mozaiki na dużych powierzchniach. Lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie jej do podzielenia łazienki na strefy.

5. Mozaika z nadrukiem

Najprościej mówiąc jest to obraz nadrukowany na szkle, który następnie jest podzielony na drobne elementy tworzące mozaikę. Tego rodzaju mozaika doskonale prezentuje się nie tylko w łazience czy kuchni, ale również w salonie lub sypialni. Dodatkowym atutem takich mozaik jest możliwość zamówienia nadruku dowolnej grafiki lub zdjęcia, co sprawia, że mozaika znajdująca się w naszym domu staje się jedyną i niepowtarzalną.

Mozaika szklana to doskonały pomysł na dekorację mieszkania. Pięknie prezentuje się i jest bardzo funkcjonalna. Jej niewątpliwym atutem jest ogromna ilość wzorów i kolorów w jakich występuje. Zaletą jest również możliwość układania jej na powierzchniach zaokrąglonych. Świetnie sprawdza się jako materiał do obudowania wanny lub brodzika. Piękne kolory i niezwykłe wzory sprawiają, że łazienka z dodatkiem mozaiki wygląda przepięknie.

Artykuł powstał dzięki top-mozaika.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.