Rysunek dziecka

A gdy dzieci się nudzą… Top 5 pomysłów na najlepszą i rozwijającą rozrywkę dla Waszej pociechy

Bądźmy szczerzy, dzieci potrafią bardzo szybko się nudzić, a z kolei my dorośli nie zawsze mamy chęci i czas, aby się nimi zajmować. Wielu rodziców zwyczajnie woli dać dziecku tablet do rąk, dzięki temu przestaje marudzić, a zajmuje się oglądanie bajek czy co gorsza oglądaniem filmików youtuberów, które nie mają jakiejkolwiek wartości merytorycznej. Dlatego zawsze należy znaleźć czas dla swoich pociech. Jeżeli nie macie pomysłów, jakie zabawy wybrać, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik, gdzie przedstawimy top 5 pomysłów na najlepszą i rozwijającą rozrywkę, już teraz zdradzimy Wam, że przydadzą się książki dla dzieci.

Top 1: Muzykowanie jest ciekawe i rozwijające

Bardzo dużą rolę w wybieraniu, a często i wymyślaniu zabaw odgrywają rodzice, wszak ich kreatywność jest niezbędna. Wbrew pozorom nie trzeba też kupować dużej ilości zabawek, czasami wystarczą tylko dobre pomysły i rzeczy, które już posiadacie. Ale do rzeczy. Czy wiecie, że już bardzo małe dzieci reagują na muzykę? Dlatego niemal od urodzenia warto puszczać im różne płyty, oczywiście z muzyką dedykowaną dla najmłodszych. Ale przejdźmy o krok dalej, otóż gdy dzieci stają się starsze i ich potrzeby znacząco się zmieniają, wtedy też nie wystarczy włączenie muzyki, dlatego lepszym wyborem będzie muzykowanie. To rozwijająca rozrywka, a przy tym bardzo ciekawa zabawa. Otóż ważne, aby każde dziecko miało instrument, podobnie jak rodzice. Możecie później się wymieniać. Niezależnie, jakie efekty granie na instrumentach będzie przynosić, to zobaczycie jak dzieci wrażliwe są na dźwięki i jak wiele radości sprawia im taka zabawa z rodzicami.

Top 2: Warto wyjść na plac zabaw, do parku czy porzucać piłką

Nasz drugi pomysł wydaje się tak banalny, a jednak nadal rodzice o tym zapominają. Otóż pokolenie lat 80-tych czy początku 90-tych chętnie całe dnie spędzało bawiąc się na dworze, a obecnie dzieci…cóż, najczęściej siedzą w domu i oglądają tv. A tak nie powinno być, zatem koniecznie zabierajcie dzieci na spacery po lesie, parku, pokazujcie liście , nazywajcie drzewa czy karmcie kaczki, a potem jeszcze pograjcie w piłkę. Wyrobienie nawyków w postaci aktywności fizycznej wyjdzie wszystkim na dobre, a jak wiadomo, dzieci naśladują rodziców, bądźcie więc dla nim przykładem. A może tak w każdą sobotę wybierać się na wycieczki rowerowe?

Top 3: Tańczymy i gramy w gry planszowe

Zamiast kupować kolejne zabawki po prostu wyciągnijcie zakurzone gry planszowe i zagrajcie w nie. Możecie dzielić się na drużyny, ale pamiętajcie, żeby powtarzać, że zwycięstwo się nie liczy, chodzi tylko o dobrą zabawę. Zamiast kolejnej bajki włączcie muzykę i tańczcie, wygłupiajcie się, a potem napijcie się zdrowego soku.

Top 4: Czytamy książki

Warto czytać książki, wszak rozwijają one słownictwo, wyobraźnie, ale sprawiają, że ortografia staje się banalna. Dlatego też dajcie przykład dzieciom i sami zacznijcie czytać. Oczywiście koniecznie czytajcie też z dziećmi i dzieciom, to także super zabawa i świetna rozrywka. Wybierajcie przy tym dedykowane książki dla dzieci, wszak dostosowane są one potrzeb najmłodszych i jednocześnie mają treści, które wpływają na ich rozwój. Warto także zdecydować się na książkę dla dziecka z zagadkami, zadaniami, wszak sprawi waszej pociesze wiele frajdy, radości.

Top 5: Artystyczne zabawy

Nasza ostatnia propozycja jest także bardzo ciekawa. Otóż wyciągnijcie farbki, kredki i mazaki, a także duże kartki i malujcie, rysujcie czy też kolorujcie. Możecie także odrysowywać swoje dłonie, stopy, zatem rysować to, na co macie ochotę. Rodzice przy tym nie mogą martwić się, że dzieci się zbrudzą, wszak to taki wiek, trzeba pozwolić być dzieciom kreatywnym, a to w przyszłości przyniesie profity. Możecie także wycinać różne figury czy zdobić kartki i wykonywać laurki.

Czas dla dziecka trzeba zawsze znaleźć. Wszak jest to priorytet i warto spędzać go na wspólnej zabawie. Ale zamiast kupować co rusz nowe zabawki, najlepiej wykorzystać swoją wyobraźnie i zorganizować samemu różne zabawy. Pamiętajcie, że dziecko może Wam także pomóc podczas pieczenia ciasta czy gotowania, to także sprawi mu frajdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.