Agregator prądotwórczy

Agregaty prądotwórcze stacjonarne i przewoźne. Porównanie

Na rynku dostępne są różne rodzaje agregatów, które możemy dzielić ze względu na zastosowanie, sposób sterowania, rodzaj silnika oraz sposób mocowania. Możemy wybierać wśród agregatów prądotwórczych stacjonarnych i przewoźnych, agregatów w zabudowie kontenerowej oraz niewielkich agregatów przenośnych. Jaki agregat prądotwórczy najlepiej sprawdzi się na budowie?

Wybieramy agregat – od czego zacząć?

Kiedy rozważamy wynajem agregatu prądotwórczego na budowę, by niepotrzebnie nie przepłacać, powinniśmy trzymać się żelaznej zasady: nie wybierajmy agregatu na zapas. Agregat na budowie powinien generować prąd trójfazowy i gwarantować nam pewną rezerwę mocy, jednak bierzmy pod uwagę fakt, że niezwykle rzadko zdarza się, by wszystkie narzędzia zasilane prądem pracują jednocześnie, symultanicznie. Nie warto więc „na siłę” sumować mocy betoniarki, szlifierki, spawarki i innych narzędzi. Do wyboru mamy agregaty z silnikami zasilanymi benzyną, olejem napędowym, czy skroplonym gazem – stawiajmy na taki, który w naszej opinii łatwo będzie nam uzupełnić paliwem.

Funkcjonalny i bezpieczny generator prądu

Gdy wybieramy agregat prądotwórczy na budowę, powinniśmy zdecydować się na generator, który będzie dla nas nie tylko odpowiednio wydajny, ale też praktyczny. Na generator stacjonarny warto zdecydować się w miejscu, gdzie będzie on wykorzystywany przez długi czas. Jak mówi nam przedstawiciel wypożyczalni sprzętu budowlanego Ramirent, inwestorzy i firmy budowlane chętnie wybierają to rozwiązanie, ponieważ uznają je za bezpieczniejsze. Trzeba powiedzieć wprost: kradzieże zdarzają się wszędzie, a dużo trudniej jest ukraść stacjonarny generator prądu, który waży przynajmniej kilkaset kilogramów. Agregaty prądotwórcze na podwoziu jezdnym dają nam możliwość przemieszczanie go za samochodem – to z kolei dobre rozwiązanie dla firm, które prowadzą prace w różnych miejscach, niekoniecznie też na placach budowy. Wszystkie agregaty przewoźne solidnych producentów są odporne na działanie warunków atmosferycznych, podobnie jak agregaty stacjonarne.

Akcesoria do agregatów prądotwórczych

Kiedy zdecydujemy się na wypożyczenie agregatu prądotwórczego, nie powinniśmy zapominać o akcesoriach, które mogą okazać się przydatne. To przedłużacze zasilające oraz rozdzielnice budowlane, adaptery oraz najazdy kablowe. Najazdy kablowe to w dużym uproszczeniu listwy, w których możemy bezpiecznie poprowadzić kable. Nie uszkodzą ich wówczas koła pojazdów poruszających się na budowie, czy maszyny, które są wykorzystywane przy różnego rodzaju pracach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.