Osoby zwiedzają oceanarium w Atlancie

Co można ciekawego zobaczyć w Atlancie?

Jeśli zastanawiamy się właśnie nad tym, w jakim miejscu chcielibyśmy rzeczywiście się zatrzymać podczas zwiedzania Stanów Zjednoczonych, to z pewnością doskonałym pomysłem będzie odwiedzenie stanu Georgia, a dokładniej stolicy tego stanu, czyli Atlantę. Okazuje się, że nazwa Atlanta nie jest jedyną, z jaką spotyka się właśnie to miasto. Ponieważ potocznie określane jest również ono mianem miasta The Big Peach, czy też A-Town. Okazuje się, że historia tego miejsca była naprawdę burzliwa, ponieważ miasto pamięta przede wszystkim czasy zaciekłej wojny secesyjnej.

Obiekty oraz zabytki godne zobaczenia

Jednak, jeżeli już się wybierzemy do Atlanty, to koniecznie powinniśmy odwiedzić Godwin House, który uchodzi za najstarszy budynek w całym mieście. Chociaż w skali światowej, wcale nie zalicza się on do wyjątkowo zabytkowych, to rzeczywiście jednak powstał on w XIX wieku, a dokładniej w latach trzydziestych. Kolejnym obiektem, który bardzo mocno wiąże się z historią miasta jest dom, w którym mieszkał kiedyś Luther King. Obecnie dom można zwiedzać nie tylko z zewnątrz, ale również zajrzeć do środka, ponieważ tam obecnie znajduje się muzeum.

Nie trzeba chyba jeszcze za bardzo szukać innych atrakcji, do których tak naprawdę zalicza się starodawna osada, w której do tej pory można zobaczyć, w jaki sposób prezentowało się życie nie tylko Indian, ale również pierwszych osadników. Jest to na pewno bardzo ważne doświadczenie, ponieważ dla Europejczyków, bardzo często historia Amerykanów jest dość abstrakcyjna.

Będąc w Atlancie warto zajrzeć do tych miejsc

Jeżeli rzeczywiście zależy nam bardzo na tym, aby mimo wszystko zajrzeć do najpopularniejszych atrakcji Atlanty, które jednak nie do końca są związane z zabytkami lub kulturą, to na pewno do takich miejsc zalicza się klub golfowy Augusta National. To właśnie na tych polach golfowych odbywają się jedne z najważniejszych zawodów Tour Championship. Kolejną ciekawostką jest również to, że właśnie to w tym mieście narodził się ulubiony napój każdego na całym świecie. A mianowicie mowa jest o słynnej coca-coli. W ogóle przebywanie w tym mieście dla całej rodziny będzie niezwykle przyjemne. Ponieważ nie brakuje tutaj zielonych skwerów, a także przyjemnych miejsc, na których można wypocząć na świeżym powietrzu.

Jak wybrać się legalnie do Stanów Zjednoczonych?

Jeszcze jakiś czas temu mogliśmy się przekonać, iż wyjazd do Stanów Zjednoczonych graniczył naprawdę z wygranym losem na loterii. Okazuje się, że już od pewnego czasu nie trzeba wcale starać się o wizę, która nie przysługiwała każdemu. Obecnie wystarczy złożyć specjalny wniosek ESTA, który pozwala wyjechać do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni. Oczywiście w takim wniosku trzeba zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje. Ponadto taki wyjazd powinien odbywać się tylko i wyłącznie w celach turystycznych lub ewentualnie służbowych. Natomiast taki wniosek nie pozwala nam wyjechać do Stanów Zjednoczonych w celach zarobkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.