Suchy basen

Co wziąć pod uwagę, wybierając suchy basen z piłeczkami dla dziecka?

Basen z piłeczkami to nie tylko świetna zabawa, ale i nauka. W trakcie zabawy rozwijana jest zarówno motoryka duża, jak i mała. Dziecko uczy się kojarzyć fakty i tworzyć z nich sensowną całość. Czym się jednak kierować przy zakupie basenu z piłeczkami? Czy jest ustalona granica wieku?

Od jakiego wieku dziecko może się bawić w basenie z piłeczkami?

Producenci zaznaczają, że odpowiedni wiek, kiedy dziecko może zacząć się bawić w basenie, wynosi sześć miesięcy. Uszczegółowiając, dziecko powinno mieć opanowaną naukę siadania. W ten sposób bezpieczeństwo zostaje zachowanie. Dziecko nie wpadnie bezładnie w kulki, a będzie w miarę stabilnie siedzieć.

Czym się kierować przy zakupie basenu?

Dostępne w sklepach z zabawkami dla dzieci baseny z piłeczkami mają różne rozmiary, kształty i kolory. Również baseny dostępne w sklepie internetowym marki Miii Mi występuje w wielu wersjach. Można zdecydować się na basen okrągły, jak i kwadratowy. Najmniejszy rozmiar okrągłych basenów wynosi 30 cm wysokości przy 90 cm średnicy. Z kolei baseny kwadratowe są większe i bardziej ustawne, ich wielkość wynosi 40 cm wysokości przy bokach mających szerokość 106 cm. Baseny pokryte są elastycznym, odpornym na ścieranie i uszkodzenia, miękkim pokrowcem z dzianiny. Pokrowiec można dowolnie zdejmować, w razie wystąpienia zabrudzeń.

Kupując basen dla swojej pociechy, należy zastanowić się nad ilością piłeczek. Powinny być one wykonane z bezpiecznych opatrzonych certyfikatem tworzyw, najlepiej sztucznych. Baseny marki Miii Mi spełniają wszelkie normy i są w pełni bezpieczną zabawką nawet dla malutkich dzieci. Piłeczki występują w standardowym rozmiarze 7 cm, wykonane są z elastycznego tworzywa, które przy wgniataniu wraca do swojej pierwotnej formy.

Czy kolory mają znaczenie?

Wielość docieranych do dziecka bodźców sprawia, że nie zawsze warto kupować kolejną zabawkę w nasyconych barwach. Większość zabawek dostępnych na rynku jest krzykliwych, co nie zawsze wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Zdecydowanie lepszą opcją jest wybór stonowanych barw pastelowych lub mniej nasyconych. W suchych basenach Miii Mi można znaleźć kilka zestawów kolorystycznych dedykowanych dziewczynkom oraz chłopcom. Przy tym wybór stonowanych szarości sprawdzi się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Modne we wnętrzach w ostatnich latach pastele i szarości sprawdzą się równie dobrze w kolorach piłeczek w baseniku. W ten sposób kolorystycznie basen będzie pasował równie dobrze w pokoju dziecięcym, jak i salonie.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z zabawkami Miii Mi oferującym między innymi suche baseny z piłeczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.