Mężczyzna uczy się języka obcego online

Czy można nauczyć się mówić w obcym języku przez Internet? Plusy i minusy kursów językowych online

Artykuł partnera.

Czy można nauczyć się języka obcego przez Internet? Oczywiście! Kurs językowy online może być bardzo ciekawy i dawać szybkie rezultaty, o ile nie polega wyłącznie na odsłuchiwaniu nagrywanych tekstów. Poznaj kursy językowe przez Internet, prowadzone z native speakerami, w których będziesz brać praktyczny udział i szybko nauczysz się mówić po angielsku lub niemiecku.

Jak wybrać dobry kurs językowy online?

Tylko słuchając nagrywanych tekstów, nie nauczysz się szybko mówić w obcym języku. Do tego potrzebny jest kontakt z drugim człowiekiem. Dlatego warto wybierać językowe kursy online realizowane w czasie rzeczywistym. Na przykład ten kurs językowy online odbywa się na żywo na platformie Zoom – masz kontakt z „prawdziwymi” lektorami i native speakerami oraz grupką kilku osób, które uczą się języka podczas rozmów na przydatne w realnym życiu tematy.

Jak wygląda kurs językowy online?

Kurs językowy online wygląda jak lekcja w prawdziwej szkole językowej, z tym że nie tracisz czasu i pieniędzy na dojazdy. Czas spotkań ustalany jest indywidualnie dla każdej grupy. Zajęcia są prowadzone na żywo – potrzebujesz jedynie dostępu do komputera lub smartfonu z kamerką i mikrofonem. Możesz rozsiąść się wygodnie z kubkiem kawy czy herbaty na kanapie, by poczuć się swobodniej. Stres podczas nauki języka online jest dzięki temu niższy, ale motywacja utrzymana na wysokim poziomie – wciąż masz do czynienia z prawdziwymi osobami, przed którymi chcesz dobrze wypaść. Małe grupki kursantów (maksymalnie sześcioosobowe) wspierają się i motywują wzajemnie.

Jakie są zalety nauki języka przez Internet?

  • W szkole Gerelis kursy prowadzone są metodą konwersacyjną, dlatego szybko nauczysz się czynnie używać języka, co podniesie Twoje kompetencje na rynku pracy. Łatwo odnajdziesz się potem w rozmowie z rodzimym Niemcem czy Anglikiem i w prawdziwych sytuacjach codziennych za granicą.
  • Na lekcjach na żywo jest dużo ciekawych gier językowych i nie stosuje się nudnych podręczników. Panuje przyjazna atmosfera.
  • Podczas zajęć nauczysz się też gramatyki. Choć punkt ciężkości podczas zajęć kładziony jest konwersację, to nadal uczysz się tajników poprawnego konstruowania zdań. Prowadzący udostępnia swój pulpit z prezentacją i interesującymi ćwiczeniami gramatycznymi.
  • Za zapisanie dostaniesz też audiobook oraz dostęp do platformy językowej.
  • Kurs zakończysz imiennym certyfikatem.
  • Nauka języków online wygląda tak samo jak na kursach tradycyjnych – poziom merytoryczny jest na wysokim poziomie, a stosowane metody pozwalają na opanowanie jednego poziomu biegłości językowej już podczas jednego semestru.
  • Korzystanie ze zdalnej formy nauki języka nie wymaga zaawansowanego sprzętu.

Jaki jest minus nauki na kursie językowym online?

Trudno znaleźć słabe strony. Jedynym mankamentem jest to, że nie można spotkać się z innymi kursantami na żywo bezpośrednio po zajęciach. Ale jeśli mieszkasz we Wrocławiu i masz ochotę dołączyć do kursu językowego w siedzibie szkoły, to też masz taką możliwość – Gerelis prowadzi również hybrydowe kursy, będące połączeniem zajęć online i stacjonarnych. Co więcej, szkoła jest równocześnie domem tymczasowym dla zwierząt ze schroniska, dlatego nauka odbywa się w towarzystwie szkolonych pupilów. Dzięki temu kursanci są mniej zestresowani samym procesem nauki. Zajrzyj na stronę Gerelis i wybierz kurs dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.