Drewniane zabawki.

Drewniane zabawki z serii Tomek i Przyjaciele

Problem ogromnych ilości plastiku, produkowanego codziennie i w każdej dziedzinie naszego życia, nie jest już sprawą ekologów i osób należących do organizacji zrzeszających „zielonych”. Nadmiar rzeczy w domu to także już nie tylko domena osób cierpiących na manie zbieractwa, a duże ilości pieniędzy wydawane bez potrzeby, nie dotyczy tylko osób rozrzutnych. Te 3 pozornie niezwiązane sprawy mają jeden wspólny mianownik – dzieci. Ilość zabawek kupowanych, potem walających się po domu, wyrzucanych dość szybko i zastępowanych nowymi to nagminne grzechy młodych rodziców. Jak w takim razie ogarnąć wszystko to za jednym zamachem, a dokładniej mówiąc za pomocą jednego rodzaju zabawek? Odpowiedzią są zabawki drewniane, a w tym przypadku bohaterowie popularnej bajki „Tomek i Przyjaciele”.

Bajka Tomek i Przyjaciele

Znana kreskówka opowiada historię codziennych przygód lokomotyw, które mieszkają i pracującą na Wyspie o nazwie Sodor. Każda z postaci ma swoje charakterystyczne cechy, zarówno wyglądu jak i charakteru, dzięki czemu dzieci poznają różne osobowości i nie tylko bawią się oglądając te animacje, ale także uczą. Podobnie sprawa ma się z zabawkami od firmy Fisher Price, która stworzyła cała serię drewnianych lokomotyw, w oparciu o tą znaną na całym świecie historię.

Tomek i Przyjaciele – drewniane kolejki

Zabawki oparte o historię Tomka i jego przyjaciół, to zestaw drewnianych lokomotyw, które idealnie oddają znanych dzieciom z bajki bohaterów. Wykonanie zabawki z elementów drewnianych, a nie plastikowych, jest znacznie bezpieczniejsze, szczególnie dla małych dzieci. Zabawka taka nie składa się z miniaturowych elementów, jak chociażby śrubki czy nakrętki, które dziecko może przypadkiem połknąć. Ze względu na to, że zabawka jest wykonana z takiego materiału i nie posiada głośnika czy elektroniki może wydawać się dla rodzica mało atrakcyjnym prezentem dla dziecka. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. Zabawki wyprodukowane z drewna i pomalowane odpowiednimi farbami to jedna z najlepszych opcji jakie może swojemu dziecku zafundować rodzic.

Drewniane zabawki z serii Tomek i Przyjaciele

Są ekologiczne, ładne i powiązane z lubianą przez najmłodszych bajką. To tylko kilka ich zalet, najważniejszą jednak jest kreatywność. I nie chodzi tu o kreatywność twórców tych lokomotyw, ale o to, co dziecko może z nimi zrobić. Ponieważ drewniane zabawki nie są tak rozbudowane jak każda, nawet byle jaka zabawka z plastiku, grająca, chodząca i świecąca, dziecko musi samo wymyślić to jak ją wykorzystać. Oglądając bajkę o Tomku, a następnie bawiąc się kolejkami z tej serii dziecko wyrabia sobie nowe, nieznane mu wcześniej sposoby na wykorzystanie zabawek. Zaleta jaką jest kreatywność i edukacja podczas zabawy zabawką drewnianą jest wręcz nieoceniona. Dzieci mają nieskończoną ilość możliwości różnego wykorzystania kolejek. Mogą zarówno powtarzać sytuację z animacji, ale także same, wiedząc już co nieco o swoich nowych przyjaciołach z kreskówki, tworzyć je i budować od nowa całą historię.

Nie ma co ukrywać, że zabawki drewniane, takie jak właśnie lokomotywy z serii o Tomku i Przyjaciołach, to dla dziecko szansa na rozwijanie umiejętności wzajemnej komunikacji międzyludzkiej, ale także na wymuszenie, niejako, na dziecku inwencji działania. Oczywiście dużo łatwiej dać dziecku grającego misia, albo ruszającego się psa na baterię, ale tu wraz z wyczerpaniem baterii zabawa się kończy. Gdy dziecko samo musi wymyślić, co zrobić ze swoją zabawką, jego zabawa może nie skończyć się nigdy.

Sprawdź zabawki z serii na https://kimland.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.