Artykuł sponsorowany.
Współczesna edukacja wymaga spojrzenia wielowymiarowego. Świat internetu skutecznie odciąga uczniów od czytania książek, czy uważnego uczestnictwa w lekcjach. Co jednak gdyby udało się połączyć te dwa światy i wykorzystywać dobrodziejstwo technologii jako narzędzie urozmaicające codzienne lekcje? Platforma Nauki sprawdzi się w tym celu doskonale.
Czym jest Platforma Nauki?
“Platforma Nauki” to projekt powstały z inicjatywy Fundacji “Alegoria”, współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jego celem jest zwiększenie społecznego zainteresowania polską nauką i jej osiągnięciami oraz wzrost świadomości znaczenia nauki w naszym społeczeństwie. To pierwsze w Polsce naukowe VOD, stworzone w celu popularyzacji wszystkich aspektów nauki wśród szerokiego grona odbiorców, dotychczas nie mającego dostępu lub nie zainteresowanego informacjami z tematyki naukowej. Przez zróżnicowaną formę filmów i ciekawe rozwiązanie wizualne, udowadniamy, że nauka to coś więcej niż tylko czysta teoria i może być atrakcyjna dla osób w każdym wieku.
Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania w szkole?
W tym roku zdecydowaliśmy się wzbogacić Platformę o nową funkcję – dzięki dedykowanym kontom nauczycieli, można tworzyć własne ścieżki edukacyjne, tworzyć grupy ćwiczeniowe i obserwować postępy swoich podopiecznych. Wiemy, że treści w formie video są bardzo atrakcyjne dla młodych odbiorców i mogą stanowić ciekawe narzędzie do zaszczepiania pasji i rozwoju wiedzy. Dzięki Platformie nauczyciele i nauczycielki mogą szybko i z łatwością korzystać z możliwości pracy na nowoczesnych rozwiązaniach i uatrakcyjniać swoje lekcje. Do każdego filmu z tematyki naukowej, przygotowaliśmy, krótki test, które możesz wykorzystać jako sprawdzenie wiedzy uczniów po zakończonym programie.
Od edukatorów dla edukatorów
Wszystkie nasze produkcje powstały przy udziale konsultantów naukowych, odpowiedzialnych za poziom merytoryczny materiałów. Jako twórcy treści naukowych dbamy o to, żeby były wartościowe i wciągające dla odbiorcy. To zaprowadziło nas do współpracy z różnymi instytucjami edukacyjnymi. Naszymi partnerami są między innymi Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Warszawska czy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Również w trakcie realizowania naszych produkcji, często odwiedzamy osoby zajmujące się przekazywaniem wiedzy. W tym roku zaprosiliśmy ich do rozmowy na temat ich doświadczenia, perspektyw i przemyśleń – czego efektem jest seria “Pedagogika, Dydaktyka, Nauczanie”. Ten cykl wywiadów na pewno będzie ciekawy dla każdego nauczyciela, ale nie tylko! Warto zaprosić do zapoznania się z nim również uczniów i podopiecznych, którzy sami będą mieli wówczas okazję poznać proces nauczania “od kulis”.
Koniecznie odwiedź naszą stronę i sprawdź jej możliwości.
Projekt Platforma Nauki jest realizowany ze wsparciem Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SP/514259/2021 z dnia 13.01.2021; nazwa projektu Platforma Nauki II, kwota środków 496 300 zł