Matka z dzieckiem przygotowuje się do karmienia piersią

Jak przygotować się do karmienia piersią?

Bycie matką to dla wielu kobiet najważniejszy życiowy cel. Niektóre panie nie wyobrażają sobie siebie w tej roli, ale zdecydowana większość marzy o dziecku, oczywiście z odpowiednim partnerem. Instynkt macierzyński jest silniejszy, niż mogłoby się wydawać w pierwszej chwili.

Jak przygotować się do roli matki?

Do roli matki nie można się całkowicie przygotować, ale ważne jest, by przed porodem podjąć kilka decyzji, rzutujących na przyszłość dziecka. Jedną z nich jest sposób żywienia. Karmienie piersią przez matkę jest niezwykle ważne w rozwoju i funkcjonowaniu niemowlęcia. Więcej na ten temat dowiesz się ze strony lansinoh.pl. Niestety, zdarza się tak, że niektóre kobiety nie mają pokarmu, jednak przy braku przeciwwskazań, warto wybrać tę najbardziej naturalną, pierwotną metodę karmienia. Jest ona wpisana w kobiecą naturę.

Co powinnaś wiedzieć, zanim zaczniesz karmić piersią?

Produkcja pokarmu u kobiety rozpoczyna się pod koniec drugiego trymestru ciąży, a więc rodzaj porodu nie ma na to żadnego wpływu. To mit, że kobieta, która rodzi siłami natury będzie miała więcej pokarmu od tej, u której przeprowadzono zabieg cesarskiego cięcia. Najważniejszy przy karmieniu piersią jest aspekt psychologiczny, czyli przede wszystkim pozytywne nastawienie. Pomocna może okazać się również edukacja. Wskazane jest czytanie książek, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Wiele przydatnych pozycji znajdziesz na stronie lansinoh.pl.

Co jest w tym najważniejsze?

Wiedzę powinnaś zdobywać z rzetelnych źródeł, ale działać zgodnie z własnym sumieniem. Ważne jest wsparcie społeczne, ale nie da się postępować tak, by każdy był zadowolony. Innych rad udzieli Ci mama, innych babcia, a jeszcze innych koleżanka. To wszystko wynika z różnicy pokoleń. Musisz wiedzieć, że nie zawsze będzie łatwo. Przy karmieniu piersią powinnaś ograniczyć liczbę gadżetów i bodźców, by nie rozpraszały uwagi dziecka. Zadbaj o swój komfort i wygodę. Piersi często są obolałe, dlatego ważny jest dobrze dopasowany biustonosz. Odpowiedni rozmiar i stabilizacja to podstawa. Wyprostuj plecy i ułóż dziecko w pozycji brzuszek do brzuszka. Dzięki temu nie będziesz musiała się garbić i odciążysz swoje ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.