Basem i akcesoria do basenu

Jak wybrać najlepszy basen do ogrodu?

Relaks we własnym basenie nie jest już luksusem, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Dzięki basenom ogrodowym praktycznie każdy może korzystać z uroków kąpieli na swojej posesji. Jak wybrać odpowiedni model?

Rodzaje basenów ogrodowych

Wyróżnia się następujące rodzaje basenów ogrodowych:

  • baseny dmuchane

Przeznaczone są do niedużych ogródków i na niewielkie działki rekreacyjne. Po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, więc można zabrać je na wakacyjny wyjazd. Kupuje się je z myślą o młodszych dzieciach, a kosztują średnio kilkadziesiąt złotych.

  • baseny rozporowe

Baseny rozporowe, np. dostępne w sklepie S-MUMO, można bez problemu dopasować do wielkości działki, ponieważ występują w różnych rozmiarach. Ich ścianki i dno usztywniają się pod wpływem wody wypełniającej zbiornik. Mają dmuchane kołnierze, na których można oprzeć głowę. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, ale warto dopłacić, by nabyć model lepszej jakości.

  • baseny stelażowe

Ze wszystkich basenów ogrodowych są najtrwalsze, najbardziej wytrzymałe i najdroższe (ceny sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych). Nadają się raczej do większych ogrodów. Trzon stanowi metalowy stelaż nadający stabilności całej konstrukcji. Montaż basenu stelażowego zwykle wymaga wykonania betonowej podmurówki. Stelażowy basen ogrodowy Bestway lub innej cenionej marki to strzał w dziesiątkę dla tych, co cenią jakość i wygodę.

Całoroczny basen ogrodowy – czy warto?

Wielu producentów oferuje całoroczne baseny ogrodowe niewymagające rozkładania i składania po sezonie. Powstają z odpornego na zmiany temperatur PVC z dodatkowym wzmocnieniem w postaci stalowej ramy. To rozwiązanie dla osób, które są w stanie wygospodarować dla basenu miejsce w ogrodzie na cały rok.

O czym pamiętać przy wyborze basenu?

Basen do ogrodu powinien być solidnym, świetnym gatunkowo produktem dobranym pod kątem indywidualnych preferencji. Zawsze trzeba brać poprawkę na wielkość działki oraz własne możliwości finansowe. Należy też zastanowić się nad tym, kto w głównej mierze będzie korzystał z basenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.