Matka trzyma swoje dziecko w nosidełku

Jak wybrać nosidło dla dziecka?

Nosidło dla dziecka to istotne udogodnienie codziennego życia całej rodziny. Przydaje się nie tylko podczas wycieczek, gdy małe nóżki odmawiają już współpracy, ale także w gorsze dni. Dzięki niemu rodzice odzyskują wolne ręce, co pozwala im zrobić zakupy, dokończyć sprzątanie czy po prostu uspokoić płaczliwe niemowlę. Warto jednak przed zakupem upewnić się, czy wybrany model jest bezpieczny. Przedstawiamy najważniejsze zalety i podpowiadamy, jak wybrać nosidło dla dziecka.

Nowoczesne nosidło dla dziecka to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które znacząco ułatwia życie tysięcy rodzin z całego świata. Ułatwia wycieczki, usprawnia zakupy, a czasem po prostu pozwala chwilę odpocząć od ciągłego dźwigania na rękach niemowlaka. Dzieci uwielbiają być blisko ciała rodzica, a dźwięk bicia jego serca je uspokaja i wycisza. Należy jednak pamiętać, że nie każdy produkt dostępny w sklepach z artykułami dla dzieci jest dobrym wyborem. Na co zwracać uwagę, by wybrane nosidełko dla noworodka okazało się strzałem w dziesiątkę?

Jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać?

Wybierając nosidełko do noszenie dziecka, przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Twoją uwagę powinny przykuwać więc wyłącznie te modele, których projekt powstał we współpracy ze specjalistami z dziedziny fizjoterapii dziecięcej. Zdecyduj się na produkt, który posiada atest Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI). To dla ciebie gwarancja, że nosidełko przeszło wszystkie testy poświadczające o braku negatywnego wpływu na rozwój nóżek i kręgosłupa twojego malucha – przyjmie w nim pozycję tzw. żabki.

Warto zwrócić również uwagę na materiały, z których wykonane jest nosidło dla dziecka. Poszczególne modele znacząco się między sobą różnią, dlatego sięgaj wyłącznie po te rozwiązania, które pochłaniają wilgoć i są elastyczne. Dziecko będzie komfortowo otulone, a wewnątrz będą panowały zdrowe warunki, bowiem nie dojdzie do rozwoju drobnoustrojów. Zwróć również uwagę na osłonę przeciwsłoneczną z UPF50. Powinna być miękka, a jeśli zależy ci na znalezieniu nosidła dla dziecka do noszenia przodem, pamiętaj, że musi dawać możliwość odczepienia lub złożenia osłony.

Wszystkie najważniejsze kryteria spełnia jeden z najnowszych produktów skandynawskiego producenta docenionego za przygotowanie bezpiecznych fotelików samochodowych. Nosidło BeSafe Haven może być wykorzystywane do noszenia maluszka zarówno przodem do rodzica, jak i twarzą do innych ludzi. Ergonomiczną pozycję małego ciała zapewnia opatentowana technologia Airgonomics. Nosidełko jest wyposażone w cenne funkcje, które sprawiają, że to produkt niezwykle trwały, wygodny dla rodzica i dziecka i przede wszystkim bezpieczny.

Nosidło dla dziecka – dlaczego warto?

Co sprawia, że nosidło dla dziecka cieszy się tak dużym uznaniem wśród tysięcy rodziców na całym świecie? Nie sposób zaprzeczyć, że jest po prostu niezwykle wygodne – zwłaszcza dla tych rodzin, które lubią aktywne życie i jak najczęściej wyruszają w podróże. Zapewnia pełną mobilność i swobodę poruszania nawet po takim terenie, na którym nie sprawdzi się wózek. Gdy małe nóżki odmówią posłuszeństwa, wasza wycieczka nie musi się od razu skończyć.

Nie da się jednak ukryć, że nosidełko dla niemowlaka przydaje się również na co dzień. Zdarza się, że maluszek ma gorszy dzień, gdy po prostu chce być blisko rodzica. Nie musisz już cały dzień nosić go na rękach. Nosidło sprawia, że odzyskujesz wolne ręce i możesz jednocześnie mieć dziecko przy sobie i kończyć swoje obowiązki: zrobić zakupy, posprzątać czy odebrać starszaka z przedszkola.

Nosidło dla dziecka to wyjątkowy sposób, by bez utrudniającego opiekę nad niemowlęciem przemęczenia zyskać bliskość z maluszkiem. To idealne rozwiązanie na każdy trudniejszy dzień, by w znacznie prostszy sposób ukoić płacz i jednocześnie budować niezwykłą więź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.