Dobrze oświetlony pokój przedszkolaka

Jak wybrać oświetlenie do pokoju przedszkolaka?

Oświetlenie to bardzo ważny element aranżacji dziecięcego pokoju. Wybierając lampy do pokoju dziecięcego, trzeba mieć na uwadze szereg przesłanek. Oświetlenie powinno pasować do stylistyki pomieszczenia i wieku dziecka, ale nie tylko.

Dziecko w wieku przedszkolnym jest aktywne, dużo czasu spędza na zabawie, lecz potrzebuje też miejsca do relaksu i odpoczynku. Jednym z podstawowych zadań, jakie spełniają lampy dla dzieci, jest podział pokoju malucha na strefy funkcjonalne. Obowiązuje tu prosta zasada: główne światło powinno dostać wsparcie w postaci dodatkowych punktów oświetleniowych.

Sufitowe lampy dziecięce – podstawa dobrego oświetlenia

Górne oświetlenie ma charakter uniwersalny – ważne jest, aby było jasne, miękkie i jednorodnie rozproszone. W tej roli zwykle występują sufitowe lampy dla dzieci lub system reflektorów na szynie. Dużym plusem reflektorków jest to, że da się je przesuwać, co stwarza spore możliwości aranżacyjne. Dostępne na rynku sufitowe lampy do pokoju dziecięcego to szeroki wachlarz pięknych modeli, które można bez problemu dopasować do wyglądu pokoju.

Co na biurko?

Przedszkolak spędza przy biurku parę godzin w ciągu dnia. Należy mu zapewnić szeroko rozumiane komfort i wygodę, m.in. odpowiednio dobierając lampy dziecięce. Zaleca się, aby oświetlenie na biurko miało barwę 4000 K, nie zmęczy wówczas wzroku. Istotne jest też ustawienie takiej lampy dla dzieci – kilkulatkowi praworęcznemu trzeba zapewnić dopływ światła z lewej strony, a leworęcznemu z prawej.

Jakie lampy do pokoju dziecięcego na noc?

Oświetlenie nocne ma cieplejszą barwę i mniejszą moc. Wyjątkowe lampy dziecięce z oferty sklepu Lamps&Company pozwalają stworzyć w pomieszczeniu przytulną atmosferę sprzyjającą zasypianiu. Przy dziecięcym łóżku znakomicie sprawdzają się kinkiety, bardzo dużą popularnością cieszą się też nieduże lampki wtykane do gniazdka. Estetyka przy wyborze oświetlenia odgrywa ważną rolę, ale lampy dla dzieci muszą być wykonane z dobrych jakościowo i bezpiecznych dla pociech materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.