materace

Źródło: pixabay.com

Jak wybrać pierwszy materac do łóżka?

Wybór materaca jest kluczową kwestią, jeśli chcemy mieć komfortowy i zdrowy sen. Na co więc zwrócić uwagę, dokonując jego zakupu?

Rodzaj materaca

W pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę na rodzaj materaca. Najczęściej kupowane są piankowe i sprężynowe. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku coraz częściej są dostępne materace hybrydowe, będące połączeniem dwóch powyższych.

Materace piankowe możemy podzielić na:

  • termoelastyczne,
  • lateksowe oraz
  • wysokoelastyczne,

zaś materace sprężynowe na:

  • kieszeniowe,
  • bonelowe czy
  • z kokosem.

Szerokość i twardość materaca

Są to dwie niesamowicie istotne kwestie. Szerokość materaca dobieramy do wielkości łóżka. Jeśli jest ono jednoosobowe, wybieramy materace posiadające co najmniej 90 cm szerokości, jeśli zaś dwuosobowe, najlepiej jest wybrać wariant 160 cm lub 180 cm. Zanim kupimy materac, warto go przetestować w sklepie. Tylko w taki sposób, jesteśmy w stanie wybrać dla siebie odpowiedni poziom twardości. Warto jednak pamiętać, że materac nie może być ani zbytnio miękki, ani twardy, gdyż nie jest to dobre dla naszego zdrowia.

Podparcie dla kręgosłupa

Wybierając materac, trzeba przede wszystkim pomyśleć o kręgosłupie. Materace do spania powinny być dobrane w taki sposób, by budzić się rano wypoczętym, a nie zmęczonym i zdrętwiałym. Kręgosłup musi być prosty, niezależnie od pozycji, jaką przyjmujemy, a odcinek lędźwiowy kręgosłupa nie może się zapadać. Warto zatem tak dobrać materac, aby naturalnie dostosował się do krzywizny kręgosłupa. Jeśli np. wolisz zapadać się w materac, zakup taki z pianką termoelastyczną, preferując twardy weź ten z wkładem kokosowym.

Przykładem firmy produkującej materace dobrej jakości jest firma Hilding. Każdy materac jest produkowany z poszanowaniem filozofii marki, jaką jest zapewnienie odpowiedniej ergonomii, higieny, mikroklimatu, wytrzymałości oraz dbałości o najdrobniejszy szczegół. Warto również podkreślić, że firma posiada bardzo szeroki i różnorodny asortyment, aby spełnić zróżnicowane preferencje klientów. Marka Hilding, jak każda dobra marka wie, że materace do łóżka mają dopasowywać się do kształtu ciała, zapewniając nam zdrowy sen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.