Kobieta w wannie bierze kąpiel

Jaka wanna sprawdzi się w małej łazience?

Miłośnicy szybkich kąpieli wybierają prysznic, a długich wannę – czy aby na pewno? Nieduże wanny zdobywają coraz większą popularność ze względu na ich praktyczne właściwości. Warto zdecydować się na wannę pełniącą też funkcję kabiny prysznicowej, z powodzeniem sprawdzi się ona również w małej łazience.

Mała łazienka nie wyklucza wanny

Nieduże pomieszczenie trzeba urządzić niezwykle funkcjonalnie, gdyż na małej powierzchni cenny jest każdy metr. Postaw na sprawdzone i solidne rozwiązania, a zapewnisz sobie komfort użytkowania i odpowiedni standard życia. Pamiętaj jednak, aby wanna nie ograniczała swobodnego korzystania z innych sprzętów w łazience.

Dobra aranżacja łazienki to kontrowersyjna kwestia, a zatem trzeba ją na spokojnie przemyśleć. Najważniejsze jest też dokładne zmierzenie miejsca, w którym w przyszłości ma stanąć wanna. Wszystko zależy od umiejętności aranżacyjnych, naszych możliwości oraz zasobności portfela.

Ważny element każdej łazienki

Wanna lub prysznic stanowią jeden z głównych elementów każdej łazienki. Wahasz się, co wybrać? Najpierw przeanalizuj swoje potrzeby, a łatwiej dokonasz wyboru. Nie ma jednej gotowej odpowiedzi, gdyż wiele zależy od Twoich upodobań, liczebności rodziny itd. Poniżej kilka pomysłów, które warto przeanalizować.

Aranżacja niewielkiej łazienki, w której chcemy zaplanować wannę, nie stanowi już takiego problemu na dobrego architekta wnętrz. Jeśli Twoim marzeniem jest właśnie wanna ze względu na jej funkcjonalność, nic nie stoi na przeszkodzie. Trzeba jedynie dobrać odpowiedni model.

Na rynku nie brakuje wanien w rozmiarze niemal XS, ale trzeba liczyć się z tym, że nie pozwolą nam one na prawdziwy relaks. Z kolei najpopularniejsze nieduże modele to 100-120 cm długości i 70-75 cm szerokości.

Przewaga wanien nad prysznicem?

Wanna jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem – można w niej zrobić pranie, wykąpać dziecko albo psa, oddać się chwilom relaksu po męczącym dniu. Co więcej, można znaleźć modele w stosunkowo przystępnej cenie. Wanny są też łatwe w montażu oraz pielęgnacji – to zależy co prawda od materiału, z jakiego jest ona wykonana.

Prysznic z kolei pozwala na szybką kąpiel, a poza tym mimo wszystko zajmie mniej miejsca niż wanna. Jest też ekonomiczną opcją, co pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy. Aby pogodzić zalety obu rozwiązań, warto zdecydować się na wannę z natryskiem i parawanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.