Prezent na chrzest święty

Jaki prezent kupić na chrzest dla maluszka?

Narodziny dziecka to powód do wielkiej radości. Najczęściej świętowanie przyjścia na świat przypada na dzień chrztu i późniejsze przyjęcie dla najbliższej rodziny. Zaproszeni goście często zastanawiają się co kupić na prezent na chrzest. Co spodoba się rodzicom dziecka i będzie im potrzebne? Czy kupować coś bardziej użytecznego, czy pamiątkowego i pięknego? Rozwiejmy wątpliwości listą wspaniałych prezentów na chrzciny.

Spersonalizowane pluszaki

Coraz częściej możemy spotkać spersonalizowane przytulanki jako prezent na chrzest. Są to najczęściej piękne misie, które na koszulkach lub sukienkach – zależnie od oferty – mają wypisaną metryczkę dziecka – imię i datę urodzin. Jest to piękna pamiątka na chrzest. Miś może pełnić dwie funkcję. Małej ozdóbki w pokoiku dziecka lub ulubionej przytulanki uroczego maluszka. Pewne jest jedno – taki misiu jest uroczym prezentem na chrzciny.

Pamiątkowy album

Obecnie dzieciom robimy wiele, wiele, wiele zdjęć. Głównie dlatego, że maluszki są po prostu urocze albo mają zwyczaj zasypiać lub usadawiać się w różnych, dziwnych pozycjach, które niemal odruchowo uwieczniamy. A skoro już powstaje tyle tych zdjęć to może warto je wywołać i gdzieś ułożyć? Na przykład w specjalnie dedykowanym ku temu albumowi.
Na rynku jest dostępnych wiele takich albumów. Od uniwersalnych ze wzorkiem małych stópek, czy uroczymi nadrukami po spersonalizowane, z imieniem dziecka. Taki prezent na chrzest będzie zarówno piękny, użytkowy, jak i potrzebny rodzicom dziecka i samemu dziecku. W końcu każdy lubi oglądać zdjęcia, zwłaszcza te, które są już pamiątkowe.

Skarbonka

Na rynku dostępne są skarbonki dostosowane do uroczystości chrztu dziecka. Można pomyśleć, że to kuriozalny pomysł, gdyż tak małe dziecko jeszcze nie będzie z niej korzystać, a rodzice dziecka, mogą dla niego oszczędzać na koncie. Jednak prawda jest taka, że skarbonka na chrzciny dziecka to bardzo ładny prezent, który może służyć jako ozdoba w pokoiku dziecka. Rodzice zaś mogą tam po prostu wrzucać drobne, które potem mogą wymienić i wpłacić na konto założone dla dziecka, by oszczędzić na jego przyszłość. Specjalna skarbonka na chrzciny to fantastyczny pomysł na prezent.

Ubranek nigdy dość

Małe dzieci szybko się brudzą. To wie każdy, kto miał choćby chwilową styczność z niemowlętami. Dlatego pierwszy zakup przy dziecku to mnóstwo bodów dla dziecka. Piękne body z zabawnymi napisami mogą też stanowić wspaniały prezent na chrzciny, a nie tylko konieczność dnia dzisiejszego. Ubranka z napisami „Cała mamusia”, czy „Wykapany tatuś”, nie są niczym dziwnym w sklepach z ubrankami dla dzieci. A mogą stanowić śliczny i jakże potrzebny rodzicom prezent dla dziecka.

Pamiątka chrztu

W sklepach z prezentami bardzo powszechne są pamiątki Chrztu Świętego. Zazwyczaj stanowią one zestawy. W takim zestawie znajdować się mogą mały medalik, Biblia dla dziecka, drobna figurka np. aniołka, trzymającego napis lub mały miś, kartka lub książeczka z życzeniami. Zwykle takie pamiątki to bardziej przedmioty pamiątkowe i ozdobne – oprócz Biblii, którą dziecko zacznie użytkować dopiero po kilku latach.

Kocyk, ręcznik, poduszeczka

Tak samo jak na wesele jako prezent często kupujemy pościel, podobnie możemy na chrzest. Tylko na chrzest wybieramy oczywiście odpowiednio dobraną do malca. Zwykle też nie wybiera się całego kompletu, a raczej piękny, miękki i uroczy kocyk, bezpieczny dla skóry dziecka ręcznik czy poduszkę, na której dziecko będzie spało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.