Rodzeństwo śpi w dużym wygodnym łóżku w swoim pokoju

Jakie łóżko dla rodzeństwa do małego pokoju?

Mała przestrzeń ogranicza nas w kwestii wyboru łóżka dla rodzeństwa. Na szczęście w sklepach znajdziemy wiele rozwiązań, które pomogą pogodzić bezpieczeństwo użytkowania, funkcjonalność i niewielkie rozmiary. Mebel oprócz tego powinien charakteryzować się trwałością i być przede wszystkim wygodny dla samych użytkowników. Do wyboru mamy między innymi łóżka piętrowe, łóżko podwójne wysuwane i kilka innych opcji. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka?

Wybierając łózko dla dzieci, musimy upewnić się, że jest ono solidne i zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Jest to szczególnie ważne przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach jak np. łózka piętrowe. Łóżko musi być też wygodne, tak by dzieci miały wystarczającą ilość miejsca do spania. Ciekawym rozwiązaniem jest łóżko podwójne wysuwane, które w ciągu dnia można złożyć i zajmuje ono niewiele miejsca, zostawiając jednocześnie przestrzeń np. do zabawy. Kupując tego typu mebel, upewnijmy się też, że materiały i użyte farby bądź lakiery posiadają odpowiednie atesty i są bezpieczne dla dzieci. Mając do wykorzystania małą przestrzeń, warto przed zakupem zmierzyć pokój, by upewnić się, że dany mebel na pewno się zmieści, spełniając jednocześnie podstawowe standardy wygody użytkowania.

Łóżko wysuwane czy piętrowe?

Jednymi z ciekawszych propozycji dla rodzeństwa przy małym metrażu pokoju są łóżka piętrowe lub wspomniane wcześniej łóżko podwójne wysuwane. Obie opcje spełniają idealnie potrzebę zaoszczędzenie jak największej powierzchni w pokoju. Zajmują niewiele miejsca i są bardzo praktyczne. Wybór powinien opierać się na potrzebach dzieci. Łóżko piętrowe to opcja dla starszych dzieci, a nawet nastolatków. Decydując się z kolei na łóżko wysuwane, dobrze jest ustawić je tak, by każde z dzieci mogło wygodnie z niego schodzić bez budzenia brata czy siostry. Dużym plusem takiego rozwiązania jest niewielki rozmiar po złożeniu i pewność, że dziecko nie spadnie z łóżka podczas snu.

Inne praktyczne i nietypowe rozwiązania

Ciekawym rozwiązaniem może być łóżko domek. Ta opcja spełniać będzie swoją funkcję najlepiej, gdy dzieci są małe i lubią cały czas ze sobą przebywać. Atrakcja, jaką jest sama konstrukcja takiego mebla, która przenosi dzieci w świat fantazji i spełnia ich marzenia o skrytce tylko dla siebie. Co więcej, na rozwiązanie takie możemy się zdecydować jeżeli wiemy, że rozwiązanie jest tymczasowe. Frajda dla dzieci, funkcjonalność i stosunkowo niewielkie rozmiary w jednym. Możemy też wybrać opcję łóżka piętrowego dla dwójki dzieci z biurkiem. Takie konstrukcje były kiedyś rzadko spotykane, obecnie znajdziemy takie modele w sklepach lub wykonamy na wymiar u stolarza. Rozwiązanie to świetnie łączy funkcjonalność i wygodę. Świetnie sprawdzi się dla starszych dzieci, które potrzebują swojego kąta do nauki i odrabiania prac domowych. Dość nietypowym, ale równie ciekawym pomysłem są półkotapczany i łóżka chowane w szafie. W ciągu dnia nie zajmują miejsca w pokoju, a po rozłożeniu dają dużą przestrzeń do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.