Chłopiec bawi się zabawkami

Jakie zabawki dla chłopców?

Chcemy sprawić przyjemność naszemu synowi albo chrześniakowi i kupić mu zabawkę. Jakie zabawki wybierać dla chłopców? Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki dla chłopca? O tym piszemy w tym artykule.

Jak wybierać zabawki?    

Wybierając zabawki, używajmy przede wszystkim zdrowego rozsądku. Nie kupujmy kolejnej bardzo podobnej zabawki. Nie będzie się maluch długo nią bawił. Zawsze lepiej wybrać jedną, nawet droższą zabawkę, która będzie rosła wraz z maluchem.

Wybierając zabawki, trzeba kierować się ich jakością, czyli trwałym wykonaniem z solidnej jakości tworzywa. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że zabawka jest bezpieczna dla naszego dziecka. Sprawdźmy, czy posiada ona certyfikat CE, który powinny mieć tego typu produkty dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej. Ponadto podczas wybierania zabawek pamiętajmy o zainteresowaniach dziecka, a także jego predyspozycjach.

Jakie zabawki dla poszczególnych grup wiekowych?    

Dla chłopca do 2 lat warto postawić na zabawki, które rozwijają zdolności naszego dziecka. Postawmy na produkty rozwijające słuch, dotyk, a także uczące logicznego myślenia i koordynacji.

Jednym z możliwych pomysłów są muzyczne układanki. Takie zabawki łączą w sobie kilka funkcji: szeleszczą, świecą, grają melodie. Zazwyczaj są miękkie oraz pluszowe, a więc w pełni bezpieczne dla malucha. Proponujemy także zainteresować się zabawkami, które uczą dopasowywania kształtów. Nie tylko rozwijają koncentrację, ale także uczą logicznego myślenia.

Dla 2-latka warto zainwestować w zabawki, które uczą samodzielnego bawienia się. Poznawanie świata i rozwój umiejętności manualnych to obszary, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wybierania odpowiedniego produktu. Drewniane klocki, globus edukacyjny, klocki Lego to tylko kilka propozycji z całej ich masy.

Wybierając zabawki dla 3-latka, warto wybierać produkty uczące cierpliwości i koncentracji, a także pomagające się wyciszyć. Doskonale sprawdzają się w tym zakresie puzzle. Warto kupić takie, które przedstawiają postacie z bajek najchętniej oglądanych przez naszego malucha.

Zakup zabawki

Chcemy zakupić zabawkę dla naszego syna albo chrześniaka. Już wybraliśmy odpowiedni produkt. Jednak nie mamy wystarczających środków finansowych na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy rezygnować z naszych planów? Pomocne mogą okazać się pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe. Ich główne zalety to: szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki pozabankowe, np. w ProfiCredit, wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu przeanalizujmy, czy pożyczki pozabankowe nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.