Kolorowy zestaw do slime stoi na stole

Jakie zabawki powinno mieć dziecko?

Kto z nas, w czasach dzieciństwa nie marzył o zabawkach. Wymarzone prezenty nie zawsze miały spełnienie w realnym świecie. Nie ma się co dziwić, wiele osób mówi o tym, że dzieci po kilkugodzinnej zabawie odstawiają w przysłowiowy kąt, nowe zabawki. Do codziennej zabawy wybierane są ulubione misie, lalki czy samochody. Ciężko jest zaciekawić dziecko nową zabawką na dłużej niż kilka godzin lub kilka dni. Jednak na rynku pojawiają się nowe, ciekawe zabawki. Ale jakie najlepiej jest wybrać? Jak zaciekawić dziecko nową zabawką? 

Klocki, samochody, a może miś- co najlepiej zadowoli dziecko?

Patrząc na okres przedświąteczny możemy dostrzec wiele nowości, wchodzących na rynek zabawek. Przeróżne samochody, klocki, lalki czy misie są ogromną ekscytacją dla dzieci, widzących nowości na sklepowych półkach. Jako dorośli, powinniśmy zastanowić się nad tym, co naszemu dziecku sprawi największą radość. Sprawdzonym i niezawodnym sposobem jest pisanie listu do św. Mikołaja, w ramach którego dowiadujemy się o czym najbardziej marzy dziecko. Możemy też zapytać pociechy, jakiego prezentu oczekuje.

Jeśli zaś nie mamy możliwości napisania listu, a dziecko niechętnie dzieli się swoją wymarzoną zabawką- możemy sami poszukać w internecie. Wielki wybór zabawek przytłoczy nie jednego dorosłego, nie mówiąc już o dzieciach. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę odpowiednią frazę– może być na przykład: „wymarzony prezent dla dziecka” lub „co można kupić dziecku?”

Nowości w sklepach- jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Od kilku lat w sklepach możemy spotkać zestawy Slime. Jak działają, czym są i jak się nimi bawić? Potocznie mówiąc- slime to tak zwany glut do zabawy, dla dzieci. Wilgotna, elastyczna masa pozwalająca na rolowanie, rozciąganie i rozrywanie, bez konsekwencji jej zepsucia. Na wielu stronach internetowych opisywane są możliwości zabawy takową nowością.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup silme zestaw, dajemy dziecku jeszcze większe możliwości zabawy. Pociecha może sama stworzyć swojego gluta do zabawy poprzez eksperymentowanie i dodawanie proszków do odpowiedniej cieczy bądź kleju. Chcąc zmodyfikować stworzoną już plastyczną masę, możemy dodawać do niej przeróżne rzeczy po to, aby zmieniła swoją strukturę.

Produkty jakie możemy dodać to, na przykład: 

  • glinkę
  • cekiny
  • brokat
  • barwniki
  • sztuczny śnieg
  • piasek kinetyczny
  • kulki styropianowe

Co daje naszemu dziecku zabawa produktami do slime? Przede wszystkim buduje kreatywność poprzez budowanie, lepienie oraz rozciąganie masy. Pozwala również kształtować wyobraźnie poprzez tworzenie swojego slime. Decydując się na zakup zestawu do slime. Możemy zwrócić uwagę na Polskiego producenta takich zestawów.

Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce frazę: Dr. Smile | Producent największego w Polsce zestawu Slime i znajdziemy dla dziecka odpowiedni produkt. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.