Dzieci trzymające się za ręce przy zachodzie słońca

Kino czy teatr? Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Warszawa jest największą aglomeracją miejską w Polsce. Nie brakuje tu więc wszelkiego rodzaju rozrywek, w tym kulturalnych, dla osób dorosłych, ale wielu usługodawców nie zapomina również o najmłodszych klientach. Dlatego jeśli przebywamy w Warszawie tymczasowo albo mieszkamy w tym mieście z dziećmi, warto wybrać się wraz z nimi na spektakle teatralne, warsztaty kulturalne czy po prostu do kina na wyczekiwaną bajkę.

Kina dla dzieci w Warszawie

Właściwie każde kino znajdujące się w Warszawie organizuje pokazy dla dzieci – zarówno bajki, jak i filmy dla najmłodszych kinomaniaków. Takie pozycje mają w swoim repertuarze bez wątpienia Cinema City w Arkadii, Bemowo, Janki, Mokotów, Sadyba i Promenada. Nie inaczej jest w przypadku Multikina, które również ma kilka lokalizacji w Warszawie. Multikino organizuje „Poranki dla dzieci”. W godzinach porannych są organizowane seanse idealnie skrojone dla kilkulatków. Nie są to jednak jedyne kulturalne atrakcje dla dzieci, jakie oferuje Warszawa.

Teatry dla dzieci w Warszawie

Teatr Lalka, Teatr Maskarada dla dzieci czy Teatr Małego Widza (TMW) to najlepsze przykłady instytucji kulturalnych, które swoją ofertę kierują właśnie do najmłodszych. Kto powiedział, że teatr jest tylko dla dorosłych, a dzieci nie powinny mieć do niego wstępu? Teatry dla dzieci wyznają zupełnie odwrotną zasadę. Aktorzy i cała obsługa w takich miejscach nie przejmują się rozmawiającymi widzami czy chodzącymi wokół sceny dziećmi. Pomagają w obcowaniu z kulturą i teatrem jako takim. Nawet roczne maluszki są mile widziane w takich miejscach. Dzieci nie tylko mogą oglądać tam spektakl, którego treść i forma są dopasowane do ich zdolności percepcji, ale również brać w nim aktywny udział. Niektóre teatry, jak TMW, organizują również warsztaty dla swoich małych widzów. To jedne z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Warszawie, z jakich warto skorzystać z całą rodziną. Z pewnością będą one niezapomniane.

Źródło: https://www.teatrmalegowidza.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.