dziewczyna na łóżku

pixabay.com

Nowoczesne planowanie rodziny – Monitor płodności Persona

Poznawanie swojego organizmu oraz doskonalenie metod naturalnego planowania rodziny, daje duże możliwości dla kobiet, mających przeciwwskazania do innego rodzaju antykoncepcji. Jedną z najnowszych metod jest Monitor płodności Persona.

Co to jest Monitor płodności Persona

Połączenie nowoczesnej technologii oraz osiągnięć w dziedzinie medycyny, pozwoliło na zbudowanie Monitora płodności Persona. Tester pozwala na określenie w jakiej fazie cyklu jest kobieta. Jest to metoda nieinwazyjna, działa na zasadzie określania stężenia hormonów w moczu kobiety, podczas cyklu. Dzięki temu można z wysoką dokładnością określić, czy w dane dni można zajść w ciążę.

Skuteczność Monitora płodności Persona

Według niezależnie przeprowadzonych badań, okazuje się, że skuteczność Monitora płodności Persona w zapobieganiu ciąży jest bardzo wysoka, bo wynosi aż 94%. Zaletą tej metody jest to, że jest ona naturalna. Nie ingeruje bezpośrednio w organizm kobiety, jak hormony, tylko odbiera z niego sygnały i je analizuje. Dzięki temu, mamy informacje odnośnie fazy cyklu w danym dniu.

Czy Monitor płodności Persona ułatwia zajście w ciążę?

Oczywiście, jeśli marzymy o powiększeniu rodziny, jak najbardziej taki Monitor pozwoli nam określić, w jakich dniach będzie wysokie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. W wielu przypadkach pozwala to oszczędzić czas i w przypadku niepowodzenia, podjąć decyzję o przeprowadzeniu badań u partnerów. W ten sposób można ominąć dużo frustracji.

Kobieta z córką na plaży
pixabay.com

Jak to działa?

Stosując po raz pierwszy Monitora płodności Persona należy przeprowadzić szesnaście testów. W kolejnych cyklach ich liczba zmniejsza się do ośmiu. Nie musimy ustawiać przypomnienia, monitor sam nam wyświetli konieczność zrobienia kolejnego testu. Jest to na pewno duża wygoda dla osób zabieganych, nie trzeba pamiętać o braniu tabletek każdego dnia.

Monitor płodności Persona opiera się na naturalnym cyklu owulacyjnym kobiety. Nie można o nim powiedzieć, że jest metodą antykoncepcji. Bardziej precyzyjne jest określenie, że pokazuje informacje kiedy są dni płodne, a kiedy jest niska szansa zajścia w ciążę. Monitor płodności to bardzo użyteczny gadżet każdej nowoczesnej kobiety, planującej założyć rodzinę. Użytkowanie go nie sprawia problemu i pozwala z dużą dokładnością, przewidzieć fazę cyklu u kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.