Instalacja ogrzewania podłogowego frezowego w domu

Ogrzewanie podłogowe w gotowych wylewkach. Co warto o nim wiedzieć?

Ogrzewanie podłogowe z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Jeśli jednak pod uwagę weźmiemy wszystkie zalety tej technologii, zainteresowanie nią nie powinno dziwić. Wielu inwestorów sądzi jednak, że jeśli mieszkanie już na etapie budowy nie zostało przystosowane do jego montażu, instalacja podczas remontu jest niemożliwe. Zupełnie niesłusznie.

Zalety ogrzewania podłogowego. Czemu warto zdecydować się na ogrzewanie niskotemperaturowe?

Ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim rozwiązanie bardzo uniwersalne. Może być zasilane zarówno elektrycznie, jak i za pomocą pompy ciepła lub kotła gazowego. Na tle innych systemów wyróżnia się także dużym komfortem – pozwala cieszyć się ciepłą podłogą, co jest szczególnie ważne dla osób, które w domu lubią chodzić boso. Mówiąc o zaletach ogrzewania podłogowego, nie sposób nie wspomnieć też o tym, że nie podnosi ono kurzu. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać mieszkanie w czystości, jest ono też bardziej przyjazne dla alergików.

Ogrzewanie podłogowe frezowanie – zamontuj rury grzewcze niezależnie od konstrukcji budynku

Jeśli marzysz o ogrzewaniu podłogowym, a obawiasz się, że w starych budynkach, nieprzystosowanych do jego montażu będzie on niemożliwy, musimy cię uspokoić. Frezowane ogrzewanie podłogowe może być zainstalowane dosłownie w każdym budynku – wystarczy odpowiednio przygotować posadzkę, a następnie ułożyć na niej rury.

Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Czemu warto wybrać ogrzewanie podłogowe frezowane?

Frezowane ogrzewanie podłogowe wiąże się dla inwestora z wieloma zaletami. Najważniejsze z nich to:

  • brak dodatkowego obciążenia stropu;
  • brak wpływu na konstrukcję budynku oraz wysokość podłogi;
  • zwiększenie wartości mieszkania przy jego ewentualnej późniejszej sprzedaży.

Jak wykonać ogrzewanie podłogowe? Układamy rury ogrzewania podłogowego

Na czym polega frezowanie pod ogrzewanie podłogowe? Wszystko odbywa się za pomocą specjalnej maszyny frezującej, która w istniejącej wylewce żłobi rowki kształtem i średnicą dostosowane do ułożenia rur ogrzewania podłogowego. Cała procedura jest bardzo szybka, a użycie urządzenia pozwala uniknąć hałasu oraz znacznie zmniejszyć ilość generowanego gruzu i pyłu.

Ogrzewanie podłogowe frezowane. Komu powierzyć montaż ogrzewania podłogowego?

Dla powodzenia inwestycji bardzo duże znaczenie ma to, komu powierzymy frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Przy wyborze wykonawcy warto zwrócić uwagę na to, z jakich urządzeń korzysta oraz jakie warunki współpracy oferuje swoim klientom (chodzi zwłaszcza o szybkość realizacji oraz cenę). Poza tym należy sprawdzić, ile realizacji ma na swoim koncie i co o jej usługach mówią poprzedni klienci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.