Kobieta jest opiekunką seniorów w Niemczech

Opieka seniora w Niemczech. Czy opłaca się współpracować z agencją opiekuńczą?

Artykuł sponsorowany.

Opieka seniora w Niemczech to coraz szybciej rozwijająca się branża. Za naszą zachodnią granicą codziennej pomocy w funkcjonowaniu wymaga kilka milionów seniorów. Niestety nie wszystkie rodziny są w stanie zapewnić swoim bliskim opiekę na co dzień. Opieka domowa to dla seniorów także ogromny komfort psychiczny. To rozwiązanie sprawia, że mogą jesień życia spędzić we własnym domu. Dla opiekunek zawód ten oznacza stabilną branżę i wysokie zarobki. Jednak w jaki sposób zdobyć pracę w opiece? Lepiej wyjechać samodzielnie czy zdecydować się na współpracę z agencją opiekuńczą?

Jak działają firmy pośredniczące?

Agencje opiekuńcze to firmy, które zajmują się rekrutacją opiekunek osób starszych oraz kompleksową organizacją wyjazdów. Firmy pomagają w dopełnieniu wszelkich formalności oraz znalezieniu dobrego zlecenia. Samodzielna organizacja wyjazdu nie jest łatwym zadaniem. Trzeba przede wszystkim pamiętać o podjęciu legalnej pracy. Brak umowy grozi w Niemczech poważnymi karami pieniężnymi i nie tylko. Za brak umowy opiekunka może dostać zakaz pracy w Niemczech, a nawet zostać wydalona z kraju. Podejmując współpracę z agencją możesz liczyć na legalną pracę, ubezpieczenie i pomoc.

Gdzie szukać pracy w opiece seniora?

Jedną z często polecanych firm w opiece seniora jest Veritas Opieka. Agencja ma wieloletnie doświadczenie w organizacji wyjazdów do Niemiec. Veritas Opieka to firma proponująca jedne z najwyższych stawek na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa opiekunki współpracującej z tą firmą wynosi średnio 1800 € netto miesięcznie. Opiekunka w Niemczech nie płaci za wyżywienie i zamieszkanie, dzięki czemu może zaoszczędzić na kosztach utrzymania. Dodatkowo agencja organizuje bezpłatny obustronny transport. Na zleceniu do dyspozycji opiekunek pozostają doświadczeni koordynatorzy. Szukasz dobrze płatnego zlecenia w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Veritas Opieka: Oferty pracy w opiece Niemcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.