Poradnia psychologiczna.

Poradnia Psychologiczna PsychoCare

Artykuł sponsorowany.

Psychoterapia jest formą podróży – w głąb siebie, ale również ku lepszej przyszłości. Aby jednak ta podróż była szczęśliwa, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Znalezienie odpowiedniej poradni jest jednym z nich.

Dlaczego warto udać się na psychoterapię?

Korzystanie z poradnictwa psychologicznego jest wskazane na wielu etapach życia. Nie zawsze musi mieć ono formę psychoterapii. W niektórych przypadkach sprawdza się jedynie kilka spotkań ze specjalistą które pomagają przywrócić zaburzoną równowagę czy poradzić sobie np. ze stratą kogoś bliskiego. Psychoterapia jest formą długotrwałego kontaktu z terapeutą, w ramach którego analizowane są różnorodne mechanizmy przez nas wypracowane i – jeśli nie służą one naszemu dobrostanowi – następuje ich przebudowanie. Terapia nie jest łatwym procesem i wymaga dużego zaangażowania ze strony pacjenta – jeśli jednak podchodzimy do niej poważnie, stosujemy się do zaleceń naszego psychoterapeuty, jej pierwsze efekty widoczne są już po bardzo krótkim czasie. Oczywiście wpływa na to złożoność problemów, z jakimi zgłosiliśmy się do gabinetu.

Kiedy warto zgłosić się do placówki terapeutycznej? Z pewnością jeśli od dłuższego czasu doświadczamy dyskomfortu psychicznego, obniżonego samopoczucia lub wręcz przeciwnie – niczym nie uzasadnionej euforii. Na naszą decyzję o podjęciu terapii mogą również wpływać liczne konflikty z otoczeniem, w tym problemy w stosunkach z partnerem. Nie wszyscy pacjenci o tym wiedzą, jednak psychoterapia odnosi również spektakularne sukcesy w przypadku leczenia bezsenności i zaburzeń odżywiania.

Jak znaleźć dobry ośrodek psychoterapeutyczny?

W dzisiejszych czasach nie wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę frazy „Psycholog na Wilanowie” lub Psychoterapia Ursynów, aby znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę. Oczywiście zawsze jest to dobry krok na początek, ale w następnej kolejności powinniśmy dokładnie sprawdzić gabinet, do którego się udajemy. Warto się upewnić, czy specjalista, u którego podejmujemy terapię, posiada stosowne certyfikaty i poddaje się regularnej superwizji. Jest kilka głównych nurtów psychoterapeutycznych – jeśli nie mamy indywidualnych preferencji lub do tej pory nikt nie zasugerował nam metody, która byłaby wskazana przy naszym problemie, nie ma potrzeby „prześwietlania” każdego nurtu. Profesjonalista w trakcie pierwszego spotkania wyjaśni nam, w jaki sposób pracuje się w danej metodzie i wyrazi swoją opinię na temat tego, czy sprawdzi się ona w naszym przypadku.

Warto pamiętać, że terapeuta, który pomógł naszemu znajomemu, niekoniecznie będzie równie skuteczny w naszym przypadku – nawiązywanie relacji terapeutycznej jest skomplikowanym procesem, na który nakłada się wiele czynników.

Poradnia psychologiczna Psychocare – co nas wyróżnia?

Nawiązanie prawidłowej relacji między pacjentem a terapeutą jest kluczem do sukcesu terapeutycznego. Doskonale o tym wiemy, dlatego w Psychocare staramy się szczególnie skupić na odpowiednim dobraniu specjalisty do potrzeb pacjenta. Ze względu na fakt, że w naszej placówce pracuje bardzo wielu doświadczonych terapeutów o różnych specjalizacjach, jak i seksuologów jesteśmy pewni, że jest to możliwe niemal w każdym przypadku.

W Psychocare zapewniamy kompleksową opiekę psychoterapeutyczną – nie tylko indywidualną, ale także dla par i całych rodzin. Prowadzimy również sesje coachingowe i doradztwo w zakresie seksuologii. Jeśli pacjent tego potrzebuje, wydajemy zaświadczenia potwierdzające odbycie konsultacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.