Wręczanie prezentu ukochanej osobie

Prezent bez okazji? To nic trudnego!

Większość z nas jest przyzwyczajonych do myślenia, że prezenty kupuje się tylko kilka razy w roku – na urodziny, na święta czy z okazji przełomowego wydarzenia w życiu drugiej osoby. Rzeczywiście, jeśli mamy w zwyczaju kupować drogie podarunki, taka zasada ma rację bytu – każdy z nas porusza się w określonym budżecie i nie powinniśmy naruszać go zbytnią hojnością.

Jednak prezent nie musi kosztować fortuny, co więcej, może być wykonany samodzielnie. W takim wypadku ogranicza nas wyłącznie czas, pomysły i chęci – żadna z tych rzeczy nie powinna być przeszkodą, by sprawić radość jednej z najbliższych osób.

Co pomoże zaskoczyć ukochane osoby?

Talenty – bezcenne źródło

Najłatwiej jest zrobić coś dla bliskich, jeśli posiadamy konkretne hobby, w którym jesteśmy uzdolnieni i czujemy się dobrze. Na przykład ktoś, kto na co dzień rysuje komiksy, może ułożyć historyjkę o sobie i swoim partnerze lub o przyjaciołach, a następnie zaprezentować ją na najbliższym spotkaniu. Osoba uzdolniona muzycznie może zaśpiewać znaną piosenkę, zmieniając jej tekst na taki, który dotyczy danej relacji. Nie muszą to być bardzo czasochłonne przedsięwzięcia, wystarczy pomysł i wolny wieczór – w końcu od prezentu bez okazji nie wymaga się perfekcji.

Zrób coś zabawnego!

Jeśli nie czujemy się na tyle utalentowani, by wykonać ładną ozdobę, rysunek lub coś funkcjonalnego, nic nie szkodzi! Wystarczy, jeśli raz na jakiś czas zaskoczymy bliskich humorystycznym popisem, na przykład napiszemy zabawny wierszyk o członkach rodziny lub zmontujemy krótkie wideo z zapomnianych zdjęć ze śmiesznymi podpisami. Oczywiście robiąc tego typu prezent, musimy być pewni, że nasze poczucie humoru będzie docenione – nie chcemy nikogo nieopatrznie urazić.

Zorganizuj piknik lub przyjęcie

Gdy zauważamy, że ktoś z naszego otoczenia jest zestresowany, przez dłuższy czas ma zły humor lub przydałaby mu się chwila rozrywki, warto zorganizować skromne przyjęcie, na które zaprosimy tę osobę i wspólnych przyjaciół. Nie musi to być niespodzianka – niektórzy wolą być uprzedzeni o tego typu wypadach. Aby obniżyć koszty, warto samodzielnie przygotować jedzenie i napoje – będzie to dodatkowy, osobisty ukłon w stronę gościa, jeśli zastosujemy jego ulubione smaki.

Prezenty kupne – gdzie szukać niedrogich rzeczy?

Nie każdy dysponuje czasem i energią, które są potrzebne, by stworzyć coś samemu. Niekiedy denerwujemy się, gdy dobry pomysł po prostu nie przychodzi – wtedy oczywiście lepszym wyborem będzie kupno drobnego upominku. Skoro mówimy o skromnych prezentach, na które nie oszczędzaliśmy pieniędzy, dobrze jest poszukać czegoś użytecznego – będzie to łatwiejsze, gdy bardzo dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować i jej codzienne nawyki. Można na przykład zauważyć, że często narzeka na brak czegoś lub jakiś przedmiot w jej domu nie spisuje się tak dobrze, jak mógłby. Proste przyrządy kuchenne, takie jak obieraczki, foremki do ciastek lub rękawice są dobrym pomysłem – oszczędzimy bliskiemu wycieczki do sklepu i poszukiwań. Jeśli wolimy kupić dekorację lub biżuterię, także istnieje wiele opcji o niewysokich cenach, na przykład pierścionek ze srebra lub niewielki wazon. Wiele tego typu rzeczy można kupić jeszcze taniej w sklepach internetowych z dostawą, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Kiedy warto dawać prezenty bez okazji?

Chociaż z podarunkami trudno jest przesadzić, to najlepiej dawać je wtedy, kiedy widzimy, że należy kogoś podnieść na duchu lub kiedy w naszą relację wkrada się nuda. Drobne prezenty dla dziewczyny czy mężczyzny działają pozytywnie na uczucie wzajemnego przywiązania, zaufania i bliskości. Zapewniają drugą osobę, że myślimy o niej – to bywa naprawdę bezcenne, gdyż większość z nas doświadcza czasami nastrojów, w których odnosimy wrażenie, że nie jesteśmy nikomu potrzebni. Zwłaszcza, gdy często jesteśmy zajęci, najbliżsi docenią gest, który przypomni im o tym, że wciąż jesteśmy przy nich i zależy nam na ich szczęściu – pamiętajmy jednak, by nigdy nie próbować przedmiotami materialnymi zastąpić wspólnie spędzonego czasu i rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.