Kobieta na stacjonarnym rowerze treningowym

Rowery treningowe. Jak wybrać stacjonarny model do domu?

Stacjonarne rowery treningowe umożliwiają efektywny trening cardio, utratę zbędnych kilogramów, a także wzmacnianie określonych partii mięśni. Jak wybrać najlepszy model spośród rowerków dostępnych na rynku? Kto powinien zdecydować się na rower poziomy?

Rodzaje rowerów treningowych

Rowery stacjonarne stanowią doskonałą alternatywę dla treningu wykonywanego na świeżym powietrzu. Regularne ćwiczenia pozwalają na zwiększenie ogólnej wydolności organizmu, poprawę odporności, wzmacniają mięśnie i przyczyniają się do utraty wagi. W sklepie internetowym prosportowy.pl dostępne są rowery pionowepoziome oraz spinningowe, o oporze regulowanym mechaniczniemagnetycznie oraz elektromagnetycznie.

Jak wybrać odpowiedni model?

Rowery pionowe należą do grupy najpopularniejszych sprzętów fitness. Ich konstrukcja oraz sposób działania najbardziej przypomina tradycyjne rowery. Modele tego typu pozwalają na efektywny trening cardio w warunkach domowych, a niewielkie wymiary sprawiają, że zmieszczą się w każdym pomieszczeniu. Rowery poziome z kolei zostały zaprojektowane po to, żeby sprostać oczekiwaniom osób borykających się z problemami z kręgosłupem. Urządzenia wyposażono w siodełko z oparciem, a pedały wysunięto daleko do przodu, dzięki czemu trening odbywa się w pozycji półleżącej, a więc bezpiecznej dla kręgosłupa. Ostatnią grupę stanowią rowery spinningowe, które zostały stworzone z myślą o osobach trenujących bardzo intensywnie.

Rower stacjonarny – pamiętaj o tym!

Wybierając rower stacjonarny do domu, warto również zwrócić uwagę na system oporu. Mechaniczny pozwala na regulację natężenia treningu za pomocą zwykłego pokrętła, magnetyczny – specjalnego hamulca, który umożliwia ustawienie wysokiego stopnia oporu. Modele elektromagnetyczne są jeszcze bardziej zaawansowane. Dwa ostatnie rodzaje rowerów stacjonarnych gwarantują cichą i dyskretną pracę.

Przed zakupem roweru treningowego warto również sprawdzić maksymalne obciążenie, masę urządzenia, a także upewnić się, że sprzęt posiada rolki transportowe. Ważny jest także komputer zapisujący rezultaty treningów i monitorujący poszczególne parametry ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.