dziecko bawi się tablicą manipulacyjną

Tablice manipulacyjne dla maluchów

Artykuł partnera.

Tablica manipulacyjna to prawdziwy hit w domach, przedszkolach czy też w gabinetach terapeutycznych. Pozwala w pewien sposób zerwać z przekonaniem, że dzieci potrzebują drogich i zaawansowanych zabawek, by się dobrze bawić i rozwijać umiejętności. Okazuje się bowiem, że najlepiej sprawdzają się rzeczy codziennego użytku, którymi się otaczamy. Na tablicy manipulacyjnej mogą pojawić się więc elementy z warsztatu, kuchni, dzwonki, zamki czy też szereg innych rzeczy. I dlatego zarówno samodzielnie zrobione, jak i gotowe tablice sensoryczne to najlepsze z zabawek edukacyjnych.

Dopasowana do potrzeb tablica manipulacyjna

Przede wszystkim tablice manipulacyjne zachwycają różnorodnością oraz pomagają zatrzymać dziecięcą uwagę na dłużej. Poza tym wspomagają koordynację ręka oko, trenują cierpliwość oraz zdolności manualne. Przy projektowaniu warto więc sięgać po elementy codziennego użytku, które się poruszają, wydają dźwięki, można je otwierać i zamykać, dopasowywać do siebie. Pozornie prozaiczna zabawa będzie miała szereg zalet i poprawi małą motorykę, która będzie niezbędna na wszystkich kolejnych etapach rozwoju.

Dlaczego warto korzystać z tablicy manipulacyjnej?

Nic więc dziwnego, że tablice edukacyjne Woobiboo stały się prawdziwym przebojem. Można je zamontować na ścianie i są wyjątkowym pomysłem na prezent, a także stałym wyposażeniem przedszkoli. Te produkty pokochały dzieci i dorośli, ponieważ dają niezwykłą frajdę z działania – włączania i wyłączania, zakręcania i odkręcania oraz wykonywania niemalże w nieskończoność prozaicznych pozornie czynności. A przecież takimi właśnie przedmiotami codziennego użytku kiedyś sami się najchętniej bawiliśmy. Praktyka pokazuje więc, że dziecko niekoniecznie potrzebuje interaktywnych zabawek, a wystarczy mu dobra tablica sensoryczna oraz najprostsze włączniki.

Moda na tablice sensoryczne

Tablice można przygotować samodzielnie z rzeczy, które po prostu w domu się ma. To bardzo często spełnienie marzeń dziecka o dostępie do tych przedmiotów i mechanizmów, które są poza jego zasięgiem. Na tablicy może się bezpiecznie bawić, co często czyni w nieskończoność. Dla dziecka to doskonały sposób na to, by odkrywać świat i zaspokajać ciekawość i można to rewelacyjnie robić w kontakcie z najprostszymi przedmiotami codziennego użytku. Dziecięce rączki mogą więc stale naciskać, przesuwać, przekręcać, a dzięki temu doskonalą precyzję ruchów, co przyda się niewątpliwie przy nauce pisania. Poza tym rozmaite materiały, kolory i wykończenia będą pobudza zmysł wzroku, a sama tablica to także różnorodność dźwięków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.