Zabawy na halloween dla dzieci

Źródło: Pixabay.com

Zabawy na Halloween dla dzieci – czym zaskoczyć najmłodszych?

Halloween to zawsze wspaniała okazja do wymyślania oryginalnych gier i zabaw zwłaszcza dla najmłodszych. Zabawy na Halloween dla dzieci angażują na długi czas i powodują uśmiech, a cały wieczór jest zupełnie inny od pozostałych.

Dlaczego warto świętować Halloween z najmłodszymi?

Halloween to doskonała okazja do tego, aby przygotować dla dzieci masę rozrywek. Warto je świętować, ponieważ jest bardzo oryginalne i w całej Europie zyskuje coraz większą popularność. W związku z tym przygotować można niepowtarzalne przekąski oraz przebrania, które nadadzą odrobiny magii i uprzyjemnią ten wieczór.

Wycinanie dyń

Zabawy na halloween z dynią
Źródło: Pixabay.com

Wycinanie dyń to, z całą pewnością jedna z najbardziej wciągających rozrywek, która na długi czas zainteresuje, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Co potrzebne jest do tego, aby wycinać dynie?

Z całą pewnością:

  • duże, kształtne dynie,
  • szablony,
  • markery,
  • ostry nożyk.

Na wybranych dyniach warto odrysować wzór. Dzięki temu łatwiej będzie można go później wyciąć, ponieważ będzie się miało podgląd co do kształtu, którego należy przestrzegać. Dodatkowo warto wiedzieć, że wzór można narysować samemu, ale można także posłużyć się gotowym szablonem, który ściągnąć można z Internetu. Obowiązkowy jest także ostry nożyk. Dzięki niemu nie będzie można wyciąć wybrany wzór bardzo precyzyjnie i pójdzie to z łatwością.

Zabawy na Halloween dla dzieci powinny zawierać jak najwięcej elementów angażujących. To dlatego z takiej dyni w prosty sposób można wykonać lampę. Wystarczy włożyć w nią świeczkę, a na pewno przyjemne światło rozejdzie się po otworach.

Malowanie buzi, czyli kolorowe zabawy na Halloween dla dzieci

Halloween i malowanie buzi
Źródło: Freepik.com

Dużą popularnością cieszy się także malowanie buzi. Głównie dlatego, że możliwości jest naprawdę wiele, a wykonanie malowideł wcale nie jest takie trudne.

Także w tym przypadku skorzystać można z gotowych szablonów, które ściągnąć można z Internetu. Aby malowanie się udało, warto wybrać kolorowe farby, które przyciągają wzrok. Doskonale sprawdzi się zombie Halloween. Namalowanie go jest dziecinnie proste! Gotowe obrazki Halloween znaleźć można na stronach tematycznych. 

Upiorne kalambury

Upiorne kalambury na halloween
Źródło: Freepik.com

Także tutaj sprawdzą się obrazki Halloween. Warto przygotować z nich pojedyncze karty, które posłużą do gry w kalambury oraz do różnego rodzaju zgadywanek. Można je również zalaminować, dzięki czemu nie zniszczą się i tym samym sprawdzą się nawet za rok.

Warto zadbać o to, aby obrazki Halloween ściśle nawiązywały do tej tematyki. Kalambury są idealną zabawą dla zmęczonych już dzieci, ponieważ nie wymaga ona tak dużych pokładów energii i można zagrać w nią nawet na siedząco. To samo tyczy się zgadywanek oraz dopasowywania obrazków.

Konkurs przebrań

Propozycja związana z dawką rywalizacji bez wątpienia nie zaszkodzi. Na czym miałoby to polegać? W tej zabawie oceniane będą przegrania najmłodszych. Dobrym pomysłem jest więc przygotowanie sobie stroju zombie halloween, który jest doprawdy oryginalny i na pewno pozwoli objąć pierwsze miejsce. Warto jednak pamiętać, aby cukierkami nagrodzić wszystkie dzieci. Do przebrań można także dopasować własnoręcznie wykonane dodatki. Dzięki temu dzieci zaangażują się na długi czas, a gry i zabawy manualne są doskonałym pomysłem dla dzieci w każdym wieku.

Seans bajek

Seans bajek halloween
Źródło: Freepik.com

Gdy dzieci są już naprawdę zmęczone, należy zadbać o nieco spokojniejsze atrakcje. Doskonałym pomysłem będzie zombie Halloween, czyli maraton filmów animowanych o przeróżnych stworach. W ostatnim czasie filmów o takiej tematyce powstało co najmniej kilka, a więc wybór na pewno będzie spory.

Do jedzenia jako przekąski warto zaproponować słodycze oraz inne smakołyki, które także nawiązywać będą do tematyki Halloween. Na pewno sprawdzą się na przykład żelki w kształcie móżdżku, a także straszne paluszki, które można przygotować samemu z ciasta oraz migdałów, które posłużą za paznokcie. Do tego sok z czarnej porzeczki lub pomidora i klimat na Halloween będzie wymarzony!

Przeczytaj także inny nasz artykuł związany z tematyką Halloween na http://www.amazingtoys.pl/historia-masek-na-halloween-jak-znalazly-sie-w-tradycji-tego-swieta i dowiedz się co nieco o historii halloweenowych masek.

Autor artykułu:
MS – studentka dziennikarstwa,
która czas wolny spędza podróżując i pisząc

Źródło:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.