Dzieci bawią się i graja w gry na podwórku

Jak zorganizować zabawę dla grupy dzieci?

Artykuł sponsorowany.

Czas spędzony ze swoim dzieckiem na pewno obfituje w wartościowe chwile. Są momenty pełne śmiechu, przychodzi też czas na elementy nauki. Gdy jednak dziecko zaprasza do domu swoich rówieśników, tworzy się spora grupka, która domaga się kreatywnych pomysłów na zabawę. Czym zająć dzieci, aby miło spędziły czas?

Nowoczesny teatrzyk w wersji mini

Dzieciaki uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawy polegające na odgrywaniu scenek. Osoba dorosła może zadać im temat, by każde z dzieci opracowało własny scenariusz, który rozbawi pozostałych. Jeśli w domu znajdują się figurki Moji Pops, sprawa jest prosta – wystarczy zaproponować dzieciom zabawę w teatrzyk, sugerując pojawienie się wątku walki dobra ze złem. Figurki Moji Pops świetnie sprawdzą się w tej roli. Są niewielkie i poręczne, a do tego bardzo kolorowe.

Kalambury

To zabawa, która angażuje każde dziecko, dostarcza mnóstwa rozrywki i rozwija wyobraźnię. Do zabawy należy przygotować kartoniki, na których będzie wymieniona postać, tytuł bajki, szkolny przedmiot lub inna kategoria. Niech dzieci same zdecydują, co z racji wieku jest im bliższe – te młodsze doskonale naśladują postaci z bajek, a dzieci w wieku szkolnym znają już bohaterów książek, gier komputerowych czy tytuły filmów.

Osoba, która zna hasło, może przedstawić je grupie na dwa sposoby: pokazując lub rysując. W trakcie wykonywania tej czynności zawsze jest mnóstwo śmiechu, a dzieciaki przekrzykują się w pomysłach na odgadnięcie hasła. Dziecko, któremu się to udało, otrzymuje nowe hasło i przedstawia je grupie za pomocą rysunków lub gestów.

Dziei siedzą na trawie przed domem

Zabawy w kuchni – przyjemne z pożytecznym

Każde dziecko chce czuć się potrzebne. Pomysł wspólnego gotowania będzie trafiony nawet dla sporej grupki dzieci. Może pizza? Które dziecko jej nie lubi! Każde z nich może otrzymać własne zadanie do wykonania – krojenie szynki, ścieranie sera na tarce, obieranie pieczarek, formowanie kółek z gotowego ciasta. Każde z dzieci może przygotować pizzę zgodnie z własnymi preferencjami. Po upieczeniu wszyscy będą zajadać się ze smakiem przy ulubionej bajce.

Alternatywą dla pizzy jest przygotowanie domowych zapiekanek. W piekarniku można podpiec bułki lub bagietki z dodatkami wybranymi przez dzieci.

Zabawy ruchowe w niewielkiej przestrzeni

Maluchy lubią bawić się w szkołę. Pora więc na lekcję wf-u! Należy uprzątnąć zabawki, by zrobić miejsce na zabawy ruchowe. Figurki Moji Pops czy tablicę do rysowania po kalamburach można chwilowo odstawić na bok. Niech jedno z dzieci poprowadzi rozgrzewkę. Jeśli w pomieszczeniu nie ma zbyt wiele miejsca, należy zadbać o zabawy, które nie wymagają dużo ruchu. Maluchy entuzjastycznie reagują na zabawę pt. przeprawa przez rzekę, starsze natomiast lubią polecenia wymagające zręczności. Utrzymanie kijka w pionie, wykonanie jak największej ilości odbić piłeczki od rakietki to świetne zabawy dla 5- czy 6-latków. Starsze dzieci są w stanie samodzielnie zorganizować sobie zajęcia w większej grupie, chociaż pomysły dorosłych nadal przyjmowane są ze sporym zapałem.

Partnerem materiału jest Neduo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.