Wybieranie akcerosii do zaczęcia Hobby Horse

Hobby Horsing – co to jest? Na czym polega ten sport?

Pasja hobby horse to dla wielu osób najlepsza forma rozrywki. Tak naprawdę jest to popularny sport, wywodzący się z krajów skandynawskich. Szczególnie popularny jest w Finlandii. Sport ten powstał ok.2011 roku. Realistyczne hobby horse, polega na tym że zawodnicy biorący udział w zawodach, pokazują zawody jeździeckie, jeżdżąc na specjalnie przygotowanych kukiełkach.

Gdzie kupić odpowiedniego konia? Jakie są ceny?

Specjalne kukiełki można kupić na wielu stronach internetowych. Wystarczy, że wpiszemy odpowiednią frazę w wyszukiwarce i będziemy mogli znaleźć wymarzoną kukiełkę konia na kiju. Odpowiednią frazą może być, na przykład: Hobby Horse – sklep z konikami na kiju do kupienia. Kraje skandynawskie najczęściej korzystają z hobby horse handmade, czyli ręcznie robionych kukiełek. Zaś w Polsce, niewiele osób podejmuje się stworzenia kukiełki konia na kiju. Chodź są wyjątki. W sklepach znajdziemy również wiele dodatków oraz akcesoria do hobby horse. Wiele sklepów za granicą jak i w Polsce, sprzedaje również hobby horse dodatki, do ogłowia dla hobby horse, na przykład:

  • little horses,
  • ogony hobby horse.

Tak jak wspomniane było wyżej, wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę i znaleźć odpowiednią dla siebie pacynkę konia na kiju. Możliwe jest również znalezienie kukiełek tematycznych na najbliższe święto. Przykładem może być Halloween lub Mikołaj. Realistycznego hobby horse możemy również znaleźć przeglądając zagraniczne strony internetowe. Ceny kukiełkowych koni, wahają się w okolicach 200 zł, za przeciętną kukiełkę. Jeżeli chodzi o koszty kukiełki za granicą, przewyższa ona kwotę 1000 zł. Zastanawiacie się dlaczego jest taka różnica cenowa? Wszystko wyjaśnione jest poniżej.

Czy odbywają się zawody z hobby horses?

Skoro pasja hobby horse, w krajach skandynawskich jest uznawana za sport, to czy odbywają się zawody? Owszem, kraje skandynawskie organizują przeróżne rywalizacje, związane z tą pasją. Na zawody przygotowywany jest specjalny parkur, a same zawody odbywają się w czterech kategoriach, takich jak:

  • skoki przez przeszkody,
  • ujeżdżenie,
  • cross (skoki przez przeszkody w terenie- zawodnicy skaczą przez kłody drewna, rowy itd)
  • western

Dla prawdziwych jeźdźców, pomysł z organizowaniem tego typu zawodów może wydawać się dziwny, a wręcz dziecinny. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że zawodnicy biorący udział w horse jumper, skacząc przez przeszkody osiągają fenomenalne wysokości. Przedział największych wysokość oscyluje w granicach 120-130 cm. 

Nietypowa pasja niewielu osób, coraz bardziej zyskuje na popularności. W wielu sklepach internetowych można spotkać hobby horse biały lub hobby horse czarne. Wybór kukiełek jest nieograniczony, jak i możliwości zabawy oraz udział w zawodach. Pokładam nadzieje w tym, że w Polsce pasje hobby horse pozna dużo większa liczba osób. Trzymam również kciuki za to, aby osoby pasjonujące się hobby horse mogły uczestniczyć w zawodach organizowanych na terenie naszego kraju. Chodź na chwile obecną w Polsce, hobby horses jest co jedynie pasją, to mam nadzieje, że z biegiem lat powiększy się grono osób zainteresowanych zawodami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.