Dziewczynka bawi się lalkami na łóżku w pokoju

Jaką lalkę wybrać dla dziecka?

Półki w sklepach z zabawkami oferują setki rodzajów lalek, które barwnymi kolorami i ciekawym wyglądem przyciągają wzrok dzieci odwiedzających wraz z rodzicami takie miejsca. Zakup idealnej lalki powinien być poprzedzony nie tylko skrupulatnym porównaniem jakości wykonania poszczególnych modeli, ale też znaczeniem postaci odwzorowanych w formie figurek. Jaką lalkę dla dziecka wybrać? Które modele cieszą się największym zainteresowaniem najmłodszych? Oto przegląd najciekawszych trendów w świecie zabawek, które z pewnością zachwycą Twoje maluchy!

Animacje wciąż są w modzie

Większość trendów w świecie zabawek zawdzięcza swoje funkcjonowanie największym przebojom filmowym z Hollywood. Disney oraz Pixar produkują rocznie kilkanaście animacji, które w większości przypadków odbierane są ciepło zarówno przez dzieci, jak i ich opiekunów. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się lalki Disney, które przedstawiają główne bohaterki niektórych produkcji. Vaiana, Mulan, Roszpunka i Elsa są rozpoznawalne niemalże przez każdą dziewczynkę na świecie, a dodatkową zaletą zakupu takiej lalki jest wysoka jakość ich wykonania i dbałość o detale zabawek z serii „Księżniczki”. Animacje, z których pochodzą wcześniej wymienione postacie, to z reguły piękne opowieści przepełnione morałem i pozytywnymi wartościami. Dokonując zakupu warto zatem wybrać lalki dla dziewczynek, które będą przypominały najmłodszym znaczenie przyjaźni, rodziny oraz dobroci. Należy się jednak liczyć z faktem, że markowe lalki to najczęściej wyższa półka cenowa, dlatego koszty takiej zabawki mogą przekroczyć wcześniej zaplanowany budżet.

Postaw na tradycjonalizm

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się lalki klasyczne, czyli zabawki nienawiązujące w bezpośredni sposób do wybranych dzieł popkultury. Zaletą wybrania produktów od mniej znanych firm jest nie tylko ich niższa cena, ale też uniwersalny charakter. Z markowymi zabawkami związane jest ryzyko utraty chwilowo osiągniętej popularności, co może skutkować szybkim odrzuceniem lalki „w kąt” i spadkiem zainteresowania zabawką. Starannie wykonane lalki tradycyjne nie tylko posłużą najmłodszym członkom danej rodziny przez pokolenia, ale też bardzo szybko zyskają status kultowych zabawek w danym domu. Przykładem uniwersalnych zabawek są lalki bobasy, które od kilkudziesięciu lat są jednymi z najczęściej wybieranych produktów w swojej kategorii. Większość dziewczynek uwielbia naśladować codzienne czynności swojej mamy lub cioci, dlatego możliwość zaopiekowania się plastikowym dzieckiem, takimi jak na przykład lalki Baby Born, będzie dla nich ogromną frajdą.

Trendy w branży zabawek w 2023 roku

Popularność wybranych modeli lalek zmienia się każdego roku. Związane jest to z pojawianiem się na rynku nowych produktów, a także ilością kreskówek, animacji i filmów, z których marki czerpią inspirację przy tworzeniu swoich lalek. Inne rodzaje lalek, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem dzieci to:

  • My Little Pony
  • Monster High
  • LOL Surprise Dolls
  • American Girl Dolls
  • Lalaloopsy
  • lalki Baby Annabelle
  • lalki Harry Potter

Każda z wyżej wymienionych serii charakteryzuje się odrębnymi cechami. W ten sposób lalki American Girl Dolls zyskały popularność dzięki bezpośrednim nawiązaniom do minionych epok, a z kolei lalki L.O.L., l to przede wszystkim element zaskoczenia w procesie zapoznawania się dziecka z nowo zakupioną zabawką. Firma odpowiedzialna za lalki Rainbow High wykorzystuje świetny odbiór swoich postaci wśród młodszych dzieci. Główne bohaterki, takie jak Ruby Anderson, Natasha Zima i Bella Parker stylizowane są na uczennice liceum, czyli członkinie grupy społecznej będącej najbardziej intrygującą z perspektywy dzieci. Niezależnie od wybranego modelu i jego ceny, najważniejsza jest jednak satysfakcja płynąca z zabawy określoną lalką, a najlepszymi ekspertami w tym temacie są właśnie same dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.