Kobieta włącza swojemu dziecku bajke online

Bajki dla dzieci – usługi online

Czytanie dzieciom jest ważne, a podkreśla to wiele akcji, które prowadzone są w tym kierunku. W obecnym, zabieganym świecie, rodzice nie zawsze mają odpowiednio dużo czasu, aby poświęcić się dziecku. Jednak dla najmłodszych taki czas z rodzicem i książką ma ogromny wpływ na rozwój. Codzienne czytane książki, nawet po kilka minut potrafią wnieść wiele dobrego do życia malucha.

Czytanie dzieciom – to ważne!

Czytanie z dzieckiem to czas, kiedy poświęcamy tylko jemu. Bez dodatkowych rozpraszaczy, telefonu czy bajką z youtube w tle. Taki czas sam na sam pomaga lepiej zrozumieć problemy, jakie ma dziecko czy radości, którymi chciałoby się z nami podzielić. Dobranie odpowiedniej bajki pomaga także nawiązać do tematu, na który masz ochotę pogadać z dzieckiem. Dzieci utożsamiając się z bohaterami bajek mogą także same wyciągnąć wnioski i poznać nowe rozwiązania, o których nie miały wcześniej pojęcia. Poznanie rozwiązań pomaga także zrozumieć pewne zachowania i emocje, a spojrzenie na taką sytuację z boku pomaga nabrać dystansu, a czasami także pewności siebie.

Czytanie bajek to przyjemność dla dzieci. Większość lubi wieczorne rytuały i właśnie z nimi żyje im się lepiej. To także świetny trening skupienia dla dzieci, które dopiero w tej kwestii się rozwijają lub mają z tym problemy. Czytanie pomaga także rozwinąć wyobraźnię i wspomaga pamięć.

Regularne czytanie dziecku pomaga mu także przyswoić nowe słowa, trudniejsze wyrażenia czy poznać lepiej zasady języka polskiego. Codzienne wspólne czytanie to wstęp do późniejszego czytania przez dziecko. Jeżeli maluch jest wzrokowcem warto czytając przesuwać palec po książce i podążać nim za czytanym tekstem. Dziecko w ten sposób zapoznaje się z literami i słowami. Dla tych wszystkich zalet warto znaleźć chociaż 15 minut dziennie, aby wprowadzić wartościowy rytuał do życia dziecka. Bajki dla dzieci mogą być różne, w zależności od tego, co lubi dziecko.

Czytanie na lepszy sen

Poza wszystkimi wcześniej wymienionymi zaletami jest jeszcze jedna – zdrowe wyciszenie przed snem. Dzieci w ciągu dnia przeżywają wiele. Często zdobywają nowe umiejętności, a niektóre potrafią w ciągu dnia przechodzić przez cały wachlarz emocji. Wieczorem niektórym ciężko jest się wyciszyć. Czytanie książek to idealne rozwiązanie, które pomaga maluchowi poczuć się bezpiecznie i rozluźnić się. To także zdrowy rytuał, który daje dziecku znać, że pora iść spać i pora już na dobranoc. Określony schemat dnia pomaga dzieciom lepiej zrozumieć zasady.

1 thought on “Bajki dla dzieci – usługi online

  1. Moje dzieci uwielbiają kiedy czytam im książki 🙂 Najbardziej lubią „Kubusia Puchatka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.