Zabawki dla dzieci

Gdzie warto kupować zabawki dobrej jakości? I którymi zabawkami dzieci chętnie się bawią?

Zabawki mają wielką moc. I nie od dziś wiadomo, że zabawa ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Może pomóc w panowaniu nad emocjami, uspokoić dziecko, nastroić twórczo i rozwijać umiejętności społeczne, a także dzięki niej dziecko poznaje otaczający świat, uczy się cyfr i liter, ćwiczy koordynację ruchową, umiejętności manualne i spostrzegawczość.

Jednak zabawka zabawce nierówna. O tym dlaczego warto wybierać zabawki dobrej jakości, przeczytasz poniżej.

Bezpieczne zabawki- na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejszą kwestią przy wyborze zabawek. W 2023 roku UOKiK informował o przebadaniu różnych zabawek elektrycznych, pochodzących z Chin, począwszy od pistoletów, przez miksery, po pojazdy. Zabawki były badane pod względem zawartości kilku substancji. Z badań wynika, że 18 na 20 badanych modeli miało przekroczone normy potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia substancji, najczęściej chodziło o kadm oraz ołów.

Inne badanie chińskich zabawek wskazało na przekroczenie normy ftalanów. Ta kontrola skończyła się dla tysięcy zabawek wycofaniem z polskiego rynku.

Zabawki dla dzieci powinny być:

 • bezpieczne pod względem użytych surowców, farb, barwników, rozwiązań technologicznych,

 • dostosowane do umiejętności dzieci w określonym wieku,

 • pozbawione elementów, które mogą wyrządzić dziecku krzywdę w trakcie zabawy,

 • odporne na uszkodzenia, trwałe.

Bezpieczeństwo i wysoka jakość to gwarancja spokojnej zabawy. Jest jeszcze jeden ważny aspekt, czyli dostosowanie zabawki do umiejętności dziecka. Przykładem zabawki sortery. Choć są już dla dzieci od 6. miesiąca życia, to dziecko nie będzie jeszcze umiało wkładać poszczególnych klocków we właściwe otwory. Co może być frustrujące. Warto zapoznać się z etapami rozwoju dziecka, przyjrzeć umiejętnościom i na taj podstawie wybierać zabawki. Bo choć wiele jest od 6. miesiąca bądź od roku, to po co mają leżeć i kurzyć się, skoro dziecko nie jest na zabawkę gotowe.

Strefa Smyka cała dla prawdziwego smyka

Wysokiej jakości zabawki kupisz w Strefie Smyka. To sklep stworzony z myślą o realizacji dziecięcych marzeń. W nim kupisz długopis 3D do kreatywnej zabawy z dzieckiem, matę wodną do malowania dla małych artystów i książeczki do nauki liter i cyfr- nie takie zwykłe, lecz magiczne. To tylko kilka popularnych zabawek ze Strefy Smyka. Zajrzyj, a z pewnością znajdziesz wiele innych atrakcyjnych propozycji dla swojego dziecka.

Co warto wiedzieć o sklepie? Strefa Smyka:

 • realizuje szybkie dostawy,

 • oferuje zabawki z górnej półki- wysokiej jakości,

 • czuwa nad bezpieczeństwem najmłodszych, oferując bezpieczne zabawki,

 • zaspokaja głód na zabawki dzieci w różnym wieku,

 • inspiruje, jeśli nie masz pomysłu na prezent,

 • oferuje zabawki edukacyjne, sensoryczne, drewniane, kreatywne.

Strefa Smyka pełna jest zabawek, którymi dziecko będzie bawić się przez długi czas. Nie są to gadżety na chwilę, lecz zabawki, które dziecko wykorzysta podczas różnych zabaw.

Dlaczego warto postawić na jakość?

Wysokiej jakości zabawki powstają z bezpiecznych dla dziecka surowców, które jednocześnie są przyjazne naturze. Takie podejście rodzica przy wyborze zabawek ma wpływ na wybory dokonywane przez dziecko w przyszłości. Gdy dziecko otrzymuje porządne, solidne, ładne, wielofunkcyjne zabawki, w przyszłości z dużym prawdopodobieństwem również postawi na jakość i produkty powstające z poszanowaniem natury.

Oferty zagranicznych sklepów bądź platform internetowych, które sprzedają zabawki z Chin nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś. W związku ze zmianami w prawie w 2021 roku, kupowanie na nich przestało być już tak opłacalne, jak kilka lat wcześniej.

Zabawki od cenionych producentów są trwałe i odporne na uszkodzenia. Co jest ważne, bo dzieci są mniej uważne niż dorośli i częściej coś wypada im z rąk. Są też bardziej niezdarne, dlatego zabawka powinna mieć solidną, odporną na różne sytuacje konstrukcję.

Wysokiej jakości zabawki cechuje dłuższa żywotność w porównaniu z tanimi i słabej jakości odpowiednikami. Tanie gadżety mają zazwyczaj krótkie życie i kończą się płaczem dziecka, bo zabawka się popsuła. I znów musisz otworzyć portfel, by kupić inną, co uświadamia, że tanie rzeczy nie zawsze się opłacają, patrząc w dłuższej perspektywie.

Jakimi zabawkami dzieci chętnie się bawią?

Dzieci najchętniej sięgają po zabawki, które są dostosowane do ich umiejętności i zainteresowań. Pięciolatki, sześciolatki i starsze dzieci lubią również kolekcjonować różne rzeczy. Jedni zbierają popularne figurki, inni pojazdy, a jeszcze inni kolekcjonują lalki.

Dzieci lubią zabawki, które są:

 • innowacyjne

 • mają atrakcyjny wygląd,

 • do różnych zabaw,

 • do zabawy w większym gronie,

 • inspirujące,

 • zaskakujące.

Nowości rynkowe to jest coś, co lubi chyba każde dziecko. Choć oczywiście są takie zabawki, które nigdy z mody nie wyjdą i kolejne pokolenie się nimi bawi. Wśród nich są popularne gry, jak domino, warcaby i ponadczasowe zabawki jak bujany konik.

Co teraz jest modne wśród dzieci?

Cyfrowe pokolenie powinno dostrzegać, że poza szklanym ekranem jest o wiele ciekawszy świat. W nim czeka wspólnie spędzany z rodziną bądź gronem rówieśniczym czas, kreatywne wyzwania i nauka przez zabawę.

Dziś, zabawki poza swoją podstawową funkcją spełniają jeszcze jedną bardzo istotną, odciągają dzieci od smartfonów, smartwatchy i wszystkich innych urządzeń z nazwą rozpoczynającą się od smart. Co jest modne wśród dzieci?

Mata wodna do malowania- świetny sposób na rodzinny czas

Ten, kto ją wymyślił, wybawił rodziców od czyszczenia ścian i podłóg z pisaków, kredek i farb. Duża mata wodna do malowania to idealny pomysł na prezent dla dziecka, które lubi malować wszędzie i wszystko. Małe dzieci mogą na niej odbijać nóżki bądź rączki. Starsze dzieci korzystając z wzorników bądź własnego talentu stworzą bajkowy świat.

Wodna mata do malowania jest innowacyjną zabawką, zaskakuje, inspiruje i można na niej malować długo i często. Dzięki niej rodzeństwo spędzi czas razem, raczej w pokojowej atmosferze. A do zabawy mogą też dołączyć rodzice.

Magiczne książeczki- do nauki liter i cyfr

Książeczki ze znikającym tuszem łączą zabawę z nauką. Zaprojektowane są w taki sposób, by dziecko nauczyło się prawidłowego kształtu liter, a to za sprawą trójwymiarowych rowków. Magiczne książeczki ze Strefy Smyka mają specjalny długopis, dzięki czemu uczą dziecko, jak prawidłowo trzymać go w dłoni.

Znikający tusz to niekończąca się zabawa z literkami i cyframi. Dodatkowo zapoznasz dziecko z pierwszymi angielskimi słówkami.

Długopis 3D- do urzeczywistniania pomysłów

Dla młodych artystów, kreatywnych dusz i miłośników innowacji- długopis 3D z pewnością stanie się ulubioną zabawką. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym. W Strefie Smyka kupisz długopis 3D z aktywnym układem chłodzenia, co wpływa na bezpieczeństwo podczas zabawy.

Z takim gadżetem, jak długopis 3D, dziecko nigdy nie będzie się nudzić. A 120 metrów wkładów o różnych kolorach (długopis ze Strefy Smyka) daje nieograniczone możliwości tworzenia.

Dobra jakość zabawek to zazwyczaj dobra zabawa. Dlatego nim kupisz kolejny niepotrzebny gadżet tylko dlatego, że dziecko prosi, zaproponuj mu Strefę Smyka i wspólnie coś wybierzcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.