inspirujące zabawy dla dzieci

Inspirujące pomysły na zabawy dla dzieci

Deszczowe popołudnia nie sprzyjają radosnym, dziecięcym wakacjom. Dziś mamy do polecenia zabawy, które zajmą i ciebie, i twoje dziecko.

Rękodzieło

Możesz wrócić do swojej pasji z młodości i zarazić nim swojego malca! Rękodzieło pobudza kreatywność, rozwija zdolności manualne i może stać się powodem do odkrycia życiowej pasji. Masz naprawdę bardzo wiele możliwości, np. sztuczne kwiaty, które możesz z dzieckiem pleść we wianki lub dekoracje, aby wykorzystać je później do artystycznych zdjęć, robienie kolaży, malowanie i wiele, wiele innych. Ciekawą opcją jest nauka robienia na drutach lub na szydełku ubranek dla lalek i pluszaków, struganie figurek z drewna, ćwiczenia na modelinie. Znajdź u swojego dziecka nowy talent!

Mały naukowiec

Zrób z salonu wasze małe, domowe laboratorium. Przeprowadzaj z nim ciekawe, ale bezpieczne eksperymenty dotyczące cieczy, materii lub biologii. Dziecko dzięki temu będzie się uczyć rozumieć otaczający go świat.

Zabawa w sklep

Tu do zabawy potrzeba więcej, niż jednego malucha. To niskobudżetowa zabawa, która może pochłonąć całe godziny! Wydrukuj dzieciom banknoty do zabawy, zorganizuj ladę i do dzieła! Zabawa w sklep może być także świetną okazją do wytłumaczenia dziecku zasadę działania pieniędzy.

Gry planszowe

To zabawa dla całej rodziny. Wśród wartościowych, popularnych gier należą scrabble, Monopoly, szachy, bierki, chińczyk, gry karciane. Do wyboru masz wiele opcji, a jedna z nich może okazać się waszym hitem!

Zabawa w Indian

O tak, takie zabawy mogą wryć się we wspomnienia na całe życie. Dziecięce przyjaźnie zawiązują się podczas napadu na indiańską wioskę. Co musisz przygotować? Zrób dzieciom wigwam z koca, pomaluj buzie w barwy wojenne i zrób opaski z pióropuszami. Drewniane koniki mile widziane!

Zabawa w chowanego

Każdy zna tą zabawę: jeden wyznaczony zakrywa oczy i liczy do dziesięciu, reszta chowa się w różnych miejscach. Gdy znajdzie pierwszą osobę, ta pomaga mu szukać następnej.

1 thought on “Inspirujące pomysły na zabawy dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.