Najlepsze prezenty na mikołajki dla niemowlaka

Najlepsze prezenty na mikołajki dla niemowlaka – nasze top 3

Święta Bożego Narodzenia oraz Mikołajki to znakomita okazja, by obdarować bliskich prezentami. Nawet drobny podarunek będzie wyrazem naszej miłości. Zakup prezentu dla starszych dzieci i dorastającej młodzieży jest raczej prosty, ponieważ osoby w takim wieku mają już swoje preferencje i upodobania, które najczęściej znamy. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy w rodzinie mamy niemowlaka. Co zatem podarować najmłodszemu członkowi rodziny? Prezentujemy trzy najlepsze naszym zdaniem pomysły na prezent.

Jak zabawki wpływają na niemowlaka?

Okres niemowlęcy jest bardzo istotny pod względem prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Pomocne w tym czasie są zabawki, które nie tylko bawią, lecz również uczą. Odpowiednio dobrane zabawki pozwolą dziecku rozwinąć sprawność motoryczną, koordynację wzrokowo-ruchową czy też kreatywność. Szukając zatem zabawki na prezent dla niemowlaka trzeba w głównej mierze wziąć pod uwagę jej walory edukacyjne. Jakie zatem produkty powinny trafić do świątecznego pudełka prezentowego?

Maty edukacyjne dla dzieci

Wielobarwne maty edukacyjne stanowią znakomity pomysł na prezent dla każdego niemowlaka. Pozwalają one pobudzić rozwój niemowlaka poprzez łączenie funkcji rozrywkowych i edukacyjnych. Mata pełni rolę kojca, w którym maluch może swobodnie się poruszać i stymulować swoje zmysły poprzez interakcje z zawieszonymi na specjalnym stelażu maskotkami czy też grającymi karuzelami. Szukając odpowiedniej maty edukacyjnej na prezent sugerujemy dobrać ją pod względem rozmiaru, tak by mogło bez problemu zmieścić się w mieszkaniu oraz postawić na produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów gwarantujących bezpieczeństwo zabawy.

Książeczki sensoryczne dla dzieci

Kolejna propozycja gwiazdkowego prezentu dla niemowlaka to książeczka sensoryczna. Za sprawą książeczki niemowlak poznaje otaczający go świat i stymuluje swoje zmysły. Oferowane w sprzedaży książeczki sensoryczne posiadają wiele interaktywnych elementów, które nieumiejącemu jeszcze czytać dziecku dają możliwość przesuwania, sortowania, ściskania czy też słuchania. Maluch może więc w ciszy bawić się i w pełni koncentrować na odkrywaniu coraz to nowych rzeczy i bodźców.

Cymbałki i grzechotki dla dzieci

Jeżeli twój maluszek uwielbia muzykę i wesoło porusza się po usłyszeniu jakiegoś utworu to warto rozważyć zakup prostych instrumentów muzycznych dla dzieci takich jak cymbałki lub grzechotka. Muzyczne zabawki zachęcają dziecko do odkrywania świata dźwięków. Poprzez samodzielne granie maluszek rozwinie nie tylko swoje muzyczne umiejętności, poczucie rytmu, lecz również poprawi swoją sprawność manualną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.