Ładnie ułożone zabawki dla dzieci

Zabawki dla dzieci – najlepszy prezent pod choinkę

Święta zbliżają się wielkimi krokami. To też czas kiedy dorośli stają przed dylematem, co kupić w prezencie swojemu dziecku oraz pociechom swoich przyjaciół. Prezentami, które z pewnością najbardziej ucieszą samych zainteresowanych są zabawki dla dzieci, które będą im towarzyszyć przez kolejne dni, tygodnie, a nawet miesiące.

Zabawki dla dzieci są idealne dla maluchów w każdym wieku. Przydadzą się one nie tylko w czasie wspólnych zabaw, ale także w czasie kąpieli, usypiania czy w podróży. Tylko co wybrać z tak bogatej oferty kolorowych zabawek dla dzieci?

Jak wybierać zabawki dla dzieci?

Kupowanie prezentów dla dzieci to duże wyzwanie dla każdego dorosłego. Zwłaszcza, że w okresie przedświątecznym półki w niemal wszystkich sklepach uginają się pod ciężarem pluszaków, drewnianych klocków, układanek, puzzli, lalek czy kolorowych aut, wiele z nich znajdziemy m.in. w ofercie Kidland®.

  • Przed zakupem konkretnych zabawek dla dzieci warto wiedzieć po co kupujemy daną zabawkę. Może ona albo zajmować czas malucha ale może też nieść ze sobą walory edukacyjne.
  • Kolejną kwestią jest to, dla kogo kupujemy upominek. Chodzi o dostosowanie jej do wieku i możliwości dziecka, a także do jego zainteresowań – zarówno zbyt prosta, jak i zbyt skomplikowana zabawka, zupełnie niezwiązana z tym, czym interesuje się maluch, szybko się znudzi i trafi w ciemny kąt.
  • Bardzo ważną cechą jest bezpieczeństwo – właśnie dlatego musimy zwracać uwagę na posiadane certyfikaty (które powinny być stale aktualizowane) i na informacje od producenta dotyczące przeznaczenia konkretnego produktu.

Jak zabawki dla dzieci wpływają na ich rozwój?

Świadomie wybrane zabawki dla dzieci mają nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim znacząco wpływają na rozwój najmłodszych. Właśnie z tego powodu ważne jest to, co kupimy i jak to będzie oddziaływać na malucha na przestrzeni czasu. Z całej gamy produktów możemy zdecydować się na:

  • klocki – te sensoryczne zabawki umożliwiają poznawanie kształtów i kolorów, ale też wpływają na motorykę dziecka, uczą logicznego myślenia i pobudzają wyobraźnię,
  • lalki i akcesoria do nich – mają wpływ na kształtowanie zmysłów i budowanie pierwszych relacji społecznych, uczą empatii i odpowiedzialności,
  • pluszaki – dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfort, uczą współczucia i przyjacielskich relacji,
  • puzzle i układanki – kształtują pamięć, koncentrację, spostrzegawczość i precyzję ruchów, uczą poznawania nowych kształtów i dopasowywania do siebie poszczególnych elementów,
  • chodziki i rowerki – mają duży wpływ na rozwój psychoruchowy – ćwiczą motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową,  uczą także pokonywania swoich granic i pomagają zdobywać nowe umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.