Dziecko trzyma w dłoniach konia na kiju

Hobby horse – rozwój przez zabawę

Znany konik na kiju jest zabawką, która w Polsce jest bardzo dobrze znana. W ostatnich latach można było zauważyć powrót do tej kultowej zabawki. Zaczęto tworzyć wielokolorowe hobby horse z różnymi dodatkami. Co więcej zaczęto organizować pierwsze zawody sportowe. Czym dokładnie wyróżniają się hobby horse? Jakie przynoszą korzyści? Jakie hobby horse warto zakupić?

Czym są hobby horses?

Hobby horse, zwany również koniem na kiju to popularna zabawka składająca się tylko z trzech elementów: drewnianego kija, przymocowanej do niego pluszowej głowy oraz uzdy. Hobby horse skokowe dostępne są w dwóch wariantach. W wersji z podstawowym kijem lub z kijem zakończonym kółkiem. Druga odmiana sprawdza się znakomicie w przypadku mniejszych dzieci. W ostatnim czasie można zaobserwować rosnącą popularność hobby horse. Dzieje się tak za sprawą Skandynawii, w której pojawiła się nowa pasja jaką jest wykonywanie choreografii oraz skakanie przez przeszkody właśnie z hobby horses. W niektórych rejonach Europy jest to aż tak uwielbiane zajęcie, że zaczęto organizować pierwsze zawody, a hobby horse urosło do rangi sportu. Najczęściej w działania te angażują się dziewczynki, które określane są mianem horse jumper. Niewątpliwie jest to zdecydowanie bezpieczniejsza alternatywa dla wszystkich miłośników koni. Jakie korzyści przynosi konik na kiju?

Pasja hobby horse – korzyści

Najbardziej wartościowe zabawki dla dziecka, to te, które korzystnie wpływają na jego rozwój. Hobby horse czarne wpisują się w kategorię zabawek, które uczą przez zabawę. Hobby horse oraz little horses rozwijają u dziecka m.in.:

  • kreatywność – wymyślanie zabaw, nadawanie imion itp.,
  • koncentrację – zwłaszcza w przypadku wykonywania skoków przez przeszkody,
  • zdolności ruchowe – zabawa hobby horse wpływa na różne grupy mięśniowe,
  • równowagę – szczególnie u małych dzieci,
  • wyobraźnię – kreowanie własnej rzeczywistości.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykonanie tzw. hobby horse handmade, dzięki któremu dziecko rozwinie zdolności manualne. Co więcej realistyczne hobby horse mogą być używane zarówno na zewnątrz jak i w środku. Dziecko będzie miało zapewnioną zabawę bez względu na aurę panującą na dworze. Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu dodatków, które pozwolą dziecku wykreować swój własny świat, w którym będzie mogło się wcielić w postać kowboja czy zaopiekować się koniem. Jakie są najpopularniejsze akcesoria hobby horse?

Hobby horse – dodatki

Koniku na kiju występują w różnych wariantach, m.in. hobby horse czarny, hobby horse biały czy hobby horse brązowy. Ponad to wiele producentów oferuje akcesoria do hobby horse. Ogromną popularnością zwłaszcza wśród dziewczynek cieszą się ozdoby do włosów, ale także siodła, nauszniki czy derki. Ważnymi elementami są również:

  • kantar hobby horse – dostępy w różnobarwnych kolorach, a nawet z zdobieniami, np. futerkiem,
  • ogony hobby horse – zaczepia się je na końcu kija, przy pomocy haczyka. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych.
  • ogłowie hobby horse – regulowane ogłowie, dostępne w wielu kolorach. Wśród nich znaleźć można również ozdobne naczółka.

Wielu producentów oferuje również dodatku umilające zabawę, np. smaczki dla konia, zestaw do sprzątania, płotki oraz inne przeszkody, taczki, a nawet małe stajnie.

Gdzie znaleźć hobby horse do kupienia?

Rosnąca popularność koników na kiju, sprawiła, że również w Polsce znaleźć można wiele sklepów posiadających ten rodzaj zabawek. Aby jednak mogła być to inwestycja na długie lata, należy wybrać markę oferującą produkty najwyższej jakości. Dzięki temu zapewnisz dziecku długie godzinny kreatywnej zabawy. Konie na kiju – zabawka dla miłośników rumaków w sklepie Littlehorses.pl – są najbardziej polecane. Kup swoim pociechom realistyczne hobby horse i zapewnij im dozę kreatywności i wyśmienitej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.