Kobieta opalająca się na leżaku

Krem z filtrem, czyli sposób na skuteczną letnią pielęgnację i ochronę skóry przed słońcem

Krem do twarzy i ciała z filtrem to niezbędny kosmetyk do letniej pielęgnacji skóry. Spędzając wakacje nad wodą warto wybierać kosmetyki wodoodporne, nosić okulary przeciwsłoneczne oraz, o ile to możliwe, unikać bezpośredniej ekspozycji cery na działanie słońca w czasie jego największej aktywności, czyli między godziną 11 a 15.

Nadmierna ekspozycja skóry na działanie promieni UV, przyspiesza jej procesy starzenia się i tym samym powstawanie zmarszczek i bruzd a także przesusza cerę. Opalanie się zwiększa ryzyko wystąpienia czerniaka, dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona skóry przed szkodliwym działaniem słońca, poprzez stosowanie kremów z filtrem.

Krem do twarzy z filtrem

Delikatna skóra twarzy, narażona na silne działanie promieni słonecznych, szybciej się starzeje, traci elastyczność oraz przesusza się. O tym, kiedy opalanie się może być niebezpieczne dla zdrowia, można przeczytać na stronie internetowej: zdrowie.tvn.pl. Latem, gdy promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze, do pielęgnacji cery należy stosować kremy z filtrem, najlepiej 50 SPF. Stosowanie kosmetyków ochronnych nie tylko zabezpieczy skórę przed szkodliwym działaniem słońca, ale i nieestetycznymi przebarwieniami, zapewniając jednocześnie równomierną opaleniznę.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem

Ze względu na to, że skóra twarzy, zwłaszcza wokół oczu, jest bardzo delikatna potrzebuje dodatkowej ochrony w postaci, np. okularów przeciwsłonecznych. W wyjątkowo silnie nasłonecznione dni warto zakładać duże szkła, które zakryją jak największą część twarzy. Bezpieczne modele okularów oznaczone są symbolem UV400, który oznacza, że zapewniają pełną ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem, zarówno UVA, jak i UVB.

Kosmetyki do ciała z filtrem

Krem do opalania powinien zawierać filtr, przynajmniej 30 SPF, zwłaszcza, gdy karnacja jest jasna lub opala się na czerwono. Wybierając się na wakacje nad jeziorem lub morze warto zaopatrzyć się w kosmetyki o właściwościach wodoodpornych, które nie zmywają się tak szybko po kąpieli. Krem najlepiej nakładać na skórę na ok. 30 minut przed wyjściem na plażę, wówczas składniki aktywne kosmetyku wchłoną się i zapewnią optymalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem.

Ekspozycja skóry na słońce – o czym pamiętać?

Słońce świeci najsilniej w godzinach między 11 rano, a 15 po południu, dlatego w tym czasie, w miarę możliwości, zaleca się unikanie opalania, zwłaszcza u małych dzieci. Po wyjściu z wody ciało najlepiej od razu wytrzeć ręcznikiem, aby uniknąć poparzeń słonecznych, a w razie potrzeby powtórzyć aplikację kosmetyku do opalania, szczególnie, gdy nie posiada on właściwości wodoodpornych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.