Dziecience wózki z zamontowanym fotelikiem

Wózki dziecięce z fotelikiem – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór wózka dla dziecka to zawsze duże wyzwanie, szczególnie jeżeli interesuje nas model spełniający więcej niż jedną funkcję. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli zależy nam na najlepszym możliwym wyborze? Czym charakteryzują się wózki wielofunkcyjne i na czym polega ich fenomen? O czym powinniśmy pamiętać, jeżeli chcemy wybrać taki właśnie model? Jakie podstawowe cechy wózka dziecięcego powinny szczególnie przykuć naszą uwagę?

Wózek dziecięcy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wózek dla dziecka to jeden z najbardziej niezbędnych zakupów, jaki przyjdzie zrealizować rodzicom. Wybierając go musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary i wygodę użytkowania, ale również na takie aspekty, jak bezpieczeństwo, rodzaj, czy też wielofunkcyjność. Najlepsze wózki dziecięce często posiadają więcej niż jedno zastosowanie – możemy na przykład używać ich w standardowy sposób, jak i wymontować gondolę i wykorzystać jako fotelik. Dobrym przykładem podobnego modelu są wózki dziecięce 3w1 z fotelikiem BeSafe.

Wózki wielofunkcyjne – czym się charakteryzują?

Wózek wielofunkcyjny to inaczej taki, który możemy wykorzystać na więcej niż jeden sposób. Często mamy możliwość odpięcia gondoli od stelaża i użycia jej jako fotelika lub bujaka. Często spotkamy się również z zestawami 3 w 1, gdzie w ramach jednego modelu otrzymujemy wózek głęboki, wózek wyposażony w siedzisko spacerowe oraz fotelik właśnie. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie mamy miejsca na przechowywanie każdego z tych sprzętów z osobna. Modele wielofunkcyjne występują na rynku zarówno jako wózki bliźniacze, jak i te przeznaczone dla jednego maluszka.

Wózki dziecięce z fotelikiem samochodowym – czy warto się na nie zdecydować?

Wózki, których gondole to jednocześnie foteliki samochodowe, są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zwykle oznacza to, że otrzymujemy w zestawie jeden uniwersalny fotelik dla dziecka o wadze mieszczącej się w przedziale 0-13 kg. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie musimy zmieniać fotelika samochodowego z czasem, jak nasza pociecha będzie wyrastać z kolejnych rozmiarów. Z drugiej strony zapewniamy dziecku pełne bezpieczeństwo podczas podróży, i to już od najmłodszych lat.

Nowoczesne wózki dziecięce – jaki wybrać?

Wybierając wózek zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby spełniał on wszelkie standardy bezpieczeństwa. Jeżeli jest to model wielofunkcyjny, musimy upewnić się, że dotyczy to każdej z części zestawu. Hamulce oraz wszystkie inne elementy mechaniczne powinny być sprawne, trwałe i łatwe w obsłudze. Warto zadbać również o to, aby gondola była na tyle przestronna, by nasza pociecha miała dość miejsca na swobodne poruszanie się wewnątrz wózka.

Na rynku znajdziemy niezliczoną wręcz ilość modeli i rodzajów wózków dziecięcych. Jednym z nich są modele wielofunkcyjne, które łączą ze sobą wariant głęboki, spacerówkę oraz fotelik samochodowy. Zdecydowanie się na podobny wózek ma swoje plusy, jednak również musimy zwrócić uwagę na to, by było to wyposażenie w pełni bezpieczne dla naszego dziecka. Bardzo istotne jest, czy wybrany egzemplarz posiada stosowne certyfikaty bezpieczeństwa, a także czy jego poszczególne elementy są łatwe w użytkowaniu i faktycznie stanowią wsparcie dla naszej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.