Dziecko lezy na łózku po pielęgacji specjalnymi artykułami

Jakie artykuły do pielęgnacji niemowląt warto wybrać?

Artykuł partnera.

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka łatwo zatracić się w bogatym asortymencie sklepów z artykułami do pielęgnacji niemowląt. Szczególnie młodzi rodzice, którzy mierzą się z tym tematem po raz pierwszy, mogą odczuwać potrzebę kupienia wszystkiego, co jest przeznaczone dla noworodków. Tymczasem życie pokazuje, że bardzo wiele z tych rzeczy jest tak naprawdę maluchowi niepotrzebne. Czy istnieje zatem lista akcesoriów „must have”, bez których ciężko się obejść?

Jakie akcesoria do pielęgnacji niemowląt warto kupić?

Są takie akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację małego człowieka. Szczególnie pierwsze kąpiele dziecka mogą być dla rodziców stresujące, dlatego warto zaopatrzyć się w artykuły do pielęgnacji niemowląt ułatwiające tę czynność. Jednym z nich jest termometr do kąpieli. Zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska temperatura wody jest dla malucha nieodpowiednia. Dzięki termometrowi do wody łatwo odmierzyć 37 stopni Celsjusza, czyli temperaturę właściwą dla maleństwa. Termometry do kąpieli dla dzieci są produkowane w zabawnych kształtach np. rybek lub innych zwierzaków, które są dodatkową atrakcją podczas kąpieli.

Jeśli mowa o kąpieli to bardzo przydatnym akcesorium jest mata kąpielowa. Mata zapobiega poślizgnięciu się dziecka podczas kąpieli. Jest przydatna nie tylko w pierwszych miesiącach życia, ale i później gdy maluch zaczyna korzystać z większej wanny lub kabiny prysznicowej.

Po kąpieli przychodzi pora na dalszą pielęgnację. Szczególnej uwagi potrzebują włoski dziecka, o które trzeba odpowiednio zadbać. Tutaj przydaje się szczotka i grzebyk do czesania. Szczotka dla niemowlaka powinna być wyprodukowana z naturalnego, delikatnego włosia. Miękka szczotka delikatnie masuje główkę maleństwa i wzmacnia jego włosy. Z kolei grzebyczek musi posiadać zaokrąglone ząbki, które nie podrażniają wrażliwej skóry dziecka.

Nie sposób obejść się również bez specjalnych nożyczek do paznokci. Te przeznaczone dla niemowląt są skonstruowane tak, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia delikatnej skóry. Nożyczki dla niemowląt i dzieci są specjalnie zaokrąglone na końcach, dlatego znacząco minimalizują ryzyko skaleczenia. Ich cienkie, metalowe ostrza ułatwiają precyzyjne i sprawne ruchy, a mniejszy rozmiar przystosowany jest do dziecięcych paznokci.

Niezbędnym artykułem do pielęgnacji niemowląt jest aspirator. Dzieci poniżej trzeciego roku życia nie potrafią samodzielnie oczyścić nosa. Z pomocą aspiratora można łatwo usunąć nadmiar zalegającej wydzieliny. Jej zaleganie bardzo często prowadzi do powikłań np. kaszlu lub infekcji ucha, dlatego ważne jest dbanie o czystość noska. Aspirator to proste urządzenia niewymagające użycia baterii czy specjalnych filtrów. Przed zakupem warto sprawdzić, czy produkt jest wyrobem medycznym. W sklepie internetowym jukki.pl każdy rodzic znajdzie niezbędne, wysokiej jakości akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Kiedy warto rozpocząć kompletowanie artykułów do pielęgnacji dla niemowląt?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak bardzo wielu rodziców rozpoczyna kompletowanie wyprawki w trzecim trymestrze ciąży. Warto pamiętać, że ciąża to często czas nieoczekiwanych zdarzeń. Należy do nich np. wcześniejszy poród, dlatego nie warto zostawiać zakupów na ostatnią chwilę i zawczasu zgromadzić przynajmniej najważniejsze akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.