Chłopiec oglądający zabawki. Pomysły na urodziny.

Źródło: pexels.com

Pomysły na urodziny – jakie zabawki kupić chłopcu?

Zbliżają się urodziny dziecka, wnuka, a może syna koleżanki? Pewnie zastanawiasz się jakie zabawki kupić dla chłopca, aby zobaczyć zadowolenie i uśmiech na jego twarzy. Podpowiemy Ci jakie pomysły na urodziny mogą się sprawdzić.

Zabawki dla chłopców – niezawodne pomysły na urodziny

Chłopcy uwielbiają samochody, tory wyścigowe, wielopoziomowe garaże, wozy policyjne i strażackie, a także klocki. Wybierając którykolwiek rodzaj zabawek można być spokojnym o zadowolenie u dziecka. Jednak jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając prezent urodzinowy dla chłopca.

Czym warto kierować się przy wyborze zabawek?

Dostępna na rynku oferta zabawek dla dzieci jest ogromna. Z roku na rok powstają nowe propozycje, w których coraz trudniej się połapać. Wybór odpowiedniej na prezent zabawki może w pewnym momencie stać się problemem. Bo czy warto sugerować się tym co mówi nam reklama? Znajomość marki bez wątpienia pomaga i większość z nas wybierze produkty producenta, z którym miał już styczność. Jednak lepiej mieć wiedzę dotyczącą tego, jakie cechy powinna posiadać dobrej jakości zabawka.

Jaka powinna być dobra zabawka?

Dobór odpowiedniej do zainteresowań i wieku chłopca zabawki jest bardzo ważny. Na początku należy zastanowić się, po co kupujemy chłopcu konkretną zabawkę i czy będzie on z niej zadowolony, abo przyniesie mu ona jakąś korzyść. Dobra zabawka powinna:

 • rozwijać;
 • bawić;
 • pobudzać kreatywność;
 • zachęcać do aktywności;
 • uczyć;
 • ćwiczyć zdolności werbalne;
 • być bezpieczna.

Realizując swoje pomysły na urodziny dla chłopca warto o tym pamiętać.

Radość dzicka. Pomysły na prezent.
Źródło: pexels.com

Co więcej?

Zabawki dla chłopca nie powinny być tylko atrakcyjne. Muszą również spełniać określone wymogi bezpieczeństwa. Jeśli chłopiec jest mały nie kupujmy mu zabawki składającej się z małych części, gdyż może on je połknąć, zadławić się lub włożyć do ucha czy nosa. Niestarannie wykonana zabawka także nie powinna być brana pod uwagę.

Twoje pomysły na prezent urodzinowy na pewno będą dobre, jeśli zastosujesz się do następujących wskazówek:

 • wybieraj zabawki adekwatne do wieku dziecka;
 • kupuj zabawki interaktywne – są idealną opcją dla maluchów;
 • pamiętaj, aby zabawki nie miały wystających, ostrych elementów i krawędzi;
 • sięgaj po lekkie zabawki, które w razie upadku nie zrobią krzywdy dziecku.

Jakie są najlepsze pomysły na urodziny dla chłopca – jaką zabawkę wybrać?

Warto inwestować w zabawki, które na pewno się sprawdza, a dodatkowo ucieszą dziecko. Według nas warto wybierać:

 • Klocki – chłopcy je uwielbiają, a dodatkowo są to zabawki które rozwijają, uczą kreatywności, planowania i kształtują zdolności psychoruchowe.
 • Puzzle – to idealny prezent dla chłopca w każdym wieku. W sklepach można nabyć puzzle tak dla dwu, trzylatków jak i starszych już chłopców. Ta forma prezentu uczy cierpliwości i myślenia. Trzeba mocno się skupić i poświęcić wiele czasu, aby uzyskać widniejący na opakowaniu obrazek. Jedynym mankamentem puzzli jest to, że z łatwością może zgubić jakiś ich element. Ale i to z drugiej strony można uznać za pożądaną cechę prezentu, która uczyć będzie dziecko odpowiedzialności i pilnowania swoich rzeczy.
 • Gry planszowe – to świetna opcja integracji i rozwoju dla dziecka. Warto kupić coś klasycznego – jak chińczyk czy Monopoly. Większość dzieci i osób dorosłych zna te gry, zatem łatwo zmobilizować kompana do współzawodnictwa. Planszówki edukują, rozwijają, ale także dają ogrom radości.
 • Samochody – o tak! Ten pomysł na urodzinowy prezent na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Wszelkiego rodzaju samochody, osobowe, ciężarówki, wozy policyjne, strażackie, resoraki, czy wózki ucieszą i sprawią, że solenizant będzie zadowolony.

Oferta sklepów z zabawkami jest niezwykle szeroka. Decydując się jednak na wybór jakiejś zabawki warto poświęcić odrobinę czasu na przeanalizowanie, czy dana zabawka jest odpowiednia i wystarczająco bezpieczna. Pamiętajmy – dziecko to najbardziej wymagający na świecie konsument. Nie wątpimy w to, że realizowanie pomysłów na urodziny i wybranie odpowiedniego prezentu może być problemem. Ale trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.