Dziecko bawi się tablicą manipulacyjną

Tablice manipulacyjne – świetne zabawki i wyjątkowe dekoracje pokoju dziecięcego

Nadaktywność dzieci potrafi skutecznie wymęczyć dorosłych. Ciągła zmiana decyzji, szybkie znudzenie jedną formą zabawy – ciężko nadążyć za aktywnością tych małych pociech. Firma Manibox wychodzi naprzeciw wymaganiom rodziców i tworzy zabawki, które nie tylko bawią, ale i edukują, a dodatkowo mogą stanowić świetny dodatek do wystroju pokoju dziecięcego. Tablice manipulacyjne nie tracą swojej popularności, od kiedy pojawiły się na rynku. Kochają je zarówno dzieci, jak i dorośli.

Czym jest tablica manipulacyjna i z czego wynika jej fenomen?

Tablica manipulacyjna to z pozoru prosty produkt, na którego składają się elementy wykorzystywane przez nas na co dzień. Wygląda niepozornie, jednak dla najmłodszych użytkowników stanowi nie lada gratkę i wprowadza pewną zagadkowość. Duża ilość poszczególnych składowych, akcesoria, które można dotykać, oglądać, których można słuchać – cała machina sprawia, że dziecko może poświęcać dużą ilość czasu na zabawę przy tablicy, uruchamiając przy tym wszystkie zmysły. To zabawka, która nie nudzi się po chwili. Mogą bawić się nią zarówno roczne dzieci, jak i te starsze, kilkuletnie. Różne cechy funkcjonalne tablicy sprawiają, że jej popularność nie gaśnie wraz z upływem czasu. To zabawka, która ciągle jest na topie, głównie dlatego, że skradła dziecięce serca.

Tablica manipulacyjna w pokoju

Na co wpływa zabawa tablicą sensoryczną?

Naciskanie, przesuwanie, przekręcanie, włączanie i wyłączanie – wszystkie czynności, jakie dzieci wykonują podczas zabawy z tablicą rozwijają małą motorykę. Usprawnieniu ulega również koordynacja ręka-oko, co jest świetnym treningiem do późniejszej nauki pisania. W zabawie biorą udział wszystkie zmysły. Dziecko ćwiczy swoją koncentrację i cierpliwość skupiając się na poszczególnych elementach. Aspekt edukacyjny ogrywa tutaj więc znaczną rolę. Maluch bawiąc się rozwija, a jednocześnie zaspokaja swoją ciekawość wykorzystując do tego swoje ciało. Tablica tym bardziej intryguje ze względu na poszczególne elementy, które są do niej przytwierdzone. My, dorośli znamy je z codziennego życia. Dla dzieci stanowią one zagadkę. Mali użytkownicy mogą używać tutaj zamków, włączników, kłódek – przedmiotów, których w normalnych warunkach nie mogą najczęściej ruszać. Sklep Manibox gwarantuje rodzicom pełne bezpieczeństwo dziecka w trakcie zabawy. Tablica jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, a poszczególne połączenia są trwałe i mocne. To niezwykle ważny czynnik w przypadku małych dzieci, dla których odpadające części zabawek mogą stać się niezwykle niebezpieczne.

Dekoracyjna funkcja tablicy

Manipulacyjne tablice mogą pełnić jeszcze jedną funkcję. Dostępne na Manibox tablice mają różne wielkości i różne kolory przewodnie. Można na stałe przytwierdzić je do ściany lub postawić w dowolnym miejscu. Stają się one w ten sposób również elementem dekoracyjnym dziecięcego pokoiku. Ich design możesz dopasować do stylu panującego we wnętrzu, koloru ścian czy mebli. Tablice różnią się między sobą również zestawieniami poszczególnych elementów, dlatego możesz wybrać taką, która najbardziej przypadnie Twojemu dziecku do gustu. Manibox tworząc produkty dla dzieci gwarantuje ich bezpieczeństwo. To misja przewodnia marki, której celem jest nie tylko rozrywka, ale również zwrócenie uwagi na możliwość beztroskiej zabawy, która nie jest obarczona żadnym niebezpieczeństwem. Postaw na pewne produkty tworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach, sprawdź ofertę Manibox wybierz tablicę, którą pokocha Twoje dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.