Szkolenie jest ważną częścią życia z psami. Niezależnie od tego, czy są to szczenięta, czy psy dorosłe. Dlatego posiadanie psiego przyjaciela to coś więcej niż tylko przyprowadzenie go do domu i upewnienie się, że jest zdrowy i szczęśliwy.
Szkolenie może pomóc w ustrukturyzowaniu życia z psem, ponieważ uczy się on wówczas słuchania i wykonywania poleceń właściciela. Dodatkowo nauka nowych sztuczek może przynieść sporo frajdy – zarówno psu, jak i opiekunowi. Dzięki odpowiedniemu treningowi, spacery staną się również łatwiejsze i przyjemniejsze. Zanim rozpoczniesz trening, poznaj akcesoria, które pomogą Ci podczas szkolenia Twojego czworonoga!
Długa smycz i odpowiednia obroża
Obroża lub szelki to niezbędne akcesoria dla każdego psa. Obroża jest przydatna nie tylko w szkoleniu, ale także do identyfikacji w przypadku zgubienia psa (dzięki nadrukowanemu numerowi telefonu lub medalikowi).
Obroże i uprzęże są dostępne w różnych stylach, a to który wybrać, może zależeć od rodzaju treningu, który chcesz rozpocząć. Podczas szkolenia (i nie tylko) warto również zainwestować w wysokiej jakości, mocną smycz. Taka o długości około 2 metrów da Ci odpowiednią kontrolę nad zwierzakiem, a jednocześnie zapewni psu niezbędną swobodę.
Przysmaki w nagrodę
Każdy, kto chce, aby jego pupil szybko nauczył się pewnych zachowań, powinien mieć pod ręką psie smakołyki. Dawanie przysmaków to łatwa metoda na zainteresowanie psa i świetny sposób na zachęcanie do dalszych ćwiczeń.
Upewnij się, że podajesz swoim psom zdrowe i naturalne smakołyki, które nie zawierają żadnych chemikaliów ani konserwantów. Kawałki nie powinny być zbyt duże, gdyż ma to być nagroda i zachęta w jednym. Niektóre pieski są wybredne, więc czasem trzeba spróbować kilku różnych smaczków, zanim znajdziesz ten, który przypadnie Twojemu przyjacielowi do gustu.
Saszetki na psie smakołyki
Szkolenie psów przy użyciu przysmaków ma kluczowe znaczenie, dlatego warto zainwestować w odpowiedni pojemnik do przechowywania smaczków. Oczywiście można smakołyki trzymać po prostu w kieszeniach, jednak o tym, że nie jest to dobry pomysł, przekonał się każdy ten, kto wyprał swoje spodnie zapominając wcześniej opróżnić kieszenie…
W sklepach dostępne są różne modele saszetek, ale najlepszym rozwiązaniem będą łatwe w utrzymaniu czystości saszetki z przegródkami (w których można trzymać np. telefon lub klucze) dostępne m.in. w https://psiedszkole.pl. To nie tylko sklep, ale i profesjonalna szkoła dla psów, w której doświadczeni trenerzy pomogą Ci zapanować nad Twoim pupilem lub podpowiedzą, jak powinny wyglądać Twoje ćwiczenia z psem w domu.
Szarpaki i zabawki do żucia
Chociaż żucie jest naturalnym zachowaniem psa, zapewne wolałbyś, aby Twoje kapcie i meble pozostały nienaruszone. Zabawki sznurkowe to proste rozwiązanie dla piesków, które mają skłonność do podgryzania lub gryzienia. Dając swojemu pupilowi coś stworzonego do gryzienia, możesz zniechęcić go do żucia Twoich rzeczy i mebli. Dodatkowo zabawkę typu szarpak możesz wykorzystać do zabawy np. w przeciąganie liny co wzmocni waszą więź. Przyda się ona także podczas szkoleń – do trenowania aportowania.
Ważne jest, aby rozpocząć szkolenie szczeniąt tak szybko, jak to możliwe. Wczesne szkolenie i socjalizacja zapewniają, że Twój szczeniak wyrośnie na pewnego siebie i dobrze wychowanego członka rodziny. Odpowiedni sprzęt pomoże Ci nie tylko w treningu, ale także w jego przyspieszeniu!
Bardzo pomocny dla mnie artykuł – dzięki