Wyjątkowy prezent na Bierzmowanie

Wyjątkowy prezent na Bierzmowanie!

Artykuł partnera.

Bierzmowanie jest niezwykle ważnym sakramentem – ma za zadanie zesłać na młodego człowieka sakrament ducha świętego. Dojrzałość chrześcijańska pozwala bierzmowanej osobie godnie przyjąć łaski, które są na niego zsyłane. Przyjęcie sakramentu bierzmowania jest poprzedzone wielomiesięcznymi naukami, w czasie trwania których kapłan przygotowuje młodzież do odpowiedniego przyjęcia bierzmowania.

Ze względu na podniosły charakter wydarzenia, po jego zakończeniu młody człowiek z rodzicami zaprasza swoich gości na uroczyste świętowanie przyjęcia sakramentu. Najczęściej jest to wystawny obiad z chrzestnymi, świadkiem i najbliższą rodziną bierzmowanej osoby. Zaproszeni na uroczystość goście często zastanawiają się, jaki prezent na bierzmowanie wybrać – warto zadbać, aby upominek był piękną, długoletnią pamiątką, która przez długi czas będzie symbolem tego wyjątkowego wydarzenia. Poniżej przedstawiamy pomysł na wyjątkowy prezent na bierzmowanie, który z pewnością zachwycą młodą osobę i stanie się niepowtarzalną pamiątką.

Krzyżyk

Krzyżyk jest najczęściej wręczanym prezentem na bierzmowanie. Krzyż jest głównym symbolem wiary chrześcijańskiej – noszące je osoby reprezentują ją i pokazują swoją przynależność do społeczności Kościoła. Uznaje się, że bierzmowanie jest odpowiednim momentem na wręczenie młodemu człowiekowi krzyżyka – jego wiara jest już silna i jest on w stanie udźwignąć brzemię krzyża i iść z nim przez życie podobnie jak Jezus Chrystus.

Wybierając krzyżyk na bierzmowanie warto postawić na wysokiej jakości tworzywo, które sprawi, że posłuży on obdarowanej osobie przez długie lata. Najczęściej wybieranymi materiałami jest złoto lub srebro, które charakteryzują się zarówno trwałością, jak i pięknym wyglądem. Decydując się na srebrny lub złoty krzyżyk warto sprawdzić cechę urzędu probierczego, która potwierdzi deklarowaną jakość materiałów.

Odpowiedni model

Oprócz dokładnego wyboru surowca, warto zastanowić się nad kształtem i formą krzyżyka. Bierzmowana osoba jest już na tyle dojrzała, że z pewnością wykształciła swój styl – dzięki odpowiedniemu dobraniu modelu krzyżyka sprawimy, że chłopiec lub dziewczyna chętnie będą nosili krzyżyk, a prezent sprawi im szczerą radość. Głównym rozróżnieniem mogą być krzyżyki na bierzmowanie dla dziewczynki i dla chłopca.

Krzyżyk dla dziewczynki powinien być delikatny, drobny i subtelnie ozdobiony – taka ozdoba pięknie podkreśli urodę młodej kobiety. Inną formę krzyżyka warto wybrać dla chłopca. Młodzieniec z pewnością doceni prostą, minimalistyczną formę bez zbędnych zdobień – może to być prosty krzyżyk lub taki z dodatkiem wizerunku Chrystusa.

Postaw na indywidualność!

Bez względu na to, na jaki model krzyżyka się zdecydujesz, warto nadać temu klasycznemu prezentowi wyjątkową formę. Drobny grawerunek w postaci imienia lub imion bierzmowanej osoby, miejsca przyjęcia sakramentu, czy daty uroczystości sprawi, że krzyżyk wywoła wzruszenie na twarzy dziewczyny lub chłopca i wyróżni się na tle pozostałych prezentów.

Na stronie aleupominek.pl znajdą państwo duży wybór krzyżyków na bierzmowanie z szeroką możliwością personalizacji. Prosty i intuicyjny edytor na naszej stronie sprawi, że z łatwością stworzą państwo swój projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.