Mężczyzna trzyma w dłoni kubek z Yerba Mate

Gwiazdy futbolu piją energetyczną Yerba Mate, a Ty?

To, że w Ameryce Południowej jednym z najpopularniejszych napojów jest yerba mate, wie już chyba każdy, teraz również w Polsce. Ale czy wiesz, że także sportowcy cenią napar z ostrokrzewu paragwajskiego? Dla wielu to ważny napój codziennej diety! Przyjrzyjmy się strażniczce sukcesu, dobrego zdrowia i pobudzającej energii – yerba mate – w kontekście piłki nożnej!

Światowe gwiazdy futbolu i yerba mate

Jednym z najpopularniejszych piłkarzy, bardzo często fotografowanych z yerba mate, jest Leo Messi. Piłkarz grający kiedyś w Barcelonie. W tym samym klubie grał też Luis Suarez, Urugwajczyk bardzi lubił yerba mate. Innymi słowy, yerba mate była siłą napędową katalońskiego klubu piłkarskiego! 😉 Dodaje piłkarzom wigoru, energii i pozwala odżywić organizm kompleksem witamin i minerałów. Yerba mate to nie tylko zastrzyk zdrowej, naturalnej energii – jest pełna substancji czynnych biologicznie, które współpracując ze sobą wzmacniają ciało, psychikę i polepszają koncentrację oraz jasność umysłu. Równocześnie napar z Zielonego Złota Indian, jak tradycyjnie bywa nazywana yerba mate w krajach Ameryki Południowej, pozwala rozluźnić mięśnie i zaznać wewnętrznego spokoju po ciężkim treningu czy szybkiej regeneracji organizmu przed kolejnymi meczami lub treningiem. Nie bez przyczyny picie yerba mate w takim tempie rozprzestrzeniło się na cały świat i matero – tradycyjny kubek do yerba mate, wypełniony pachnącym suszem ostrokrzewu paragwajskiego, zawitało w dłonie również polskich sportowców.

Piątek i jego ulubione marki yerba mate

Również Krzysztof Piątek reprezentacji Polski chwialił w wywiadach zalety yerba mate. O jego talencie słyszy się wiele, a także o tym, jak na swoją pozycję zapracował – a raczej pracuje – równowagą każdego dnia! Pomaga mu w tym ulubiony napar, czyli yerba mate. Piątek zdradził, że pił argentyńską yerbę Rosamonte oraz urugwajską Canarias. To dwie, świetnej jakości, popularne i cenione na całym świecie yerby. Cechuje je moc i wyrazistość smaku. Długa obecność na rynku yerbowym dodaje tym yerba mate uznanie przez wielu pijących napar z ostrokrzewu paragwajskiego. Krzysztof Piątek, oprócz yerby prowadzi też oczywiście zdrowy tryb życia, oparty na równowadze, nie zaś ciężkiej diecie. Bez wątpienia to właśnie yerba mate prowadzi go przez życie bez zbędnego napięcia, na drodze swojej największej pasji – piłki nożnej. A liczne sukcesy są na to najlepszym dowodem! Chcesz grać jak Krzysztof Piątek? Pij yerba mate! 😉 Jest ona od kilkunastu lat do kupienia bez problemu również w polskich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.