Spędzanie karnawału w Niemczech

Dlaczego warto spędzić karnawał w Niemczech?

Karnawał jest świetnym czasem, który w każdym państwie obchodzony jest inaczej. Ciekawie ten okres jest spędzany w Niemczech. Dlatego warto wyruszyć na spotkanie z przygodą i spędzić karnawał w Niemczech. Dowiedz się więcej na ten temat.

Co warto wiedzieć na temat karnawału w Niemczech?

Karnawał w Niemczech obchodzony jest przede wszystkim w Nadrenii, a także w katolickiej części Niemiec. Z kolei w południowych Niemczech obchodzi się germańskie święto Fasnet. Okres karnawałowy zaczyna się 11 listopada i trwa do środy popielcowej. Ciekawym wydarzeniem są kolorowe pochody, które odbywają się w dniu zwanym Rosenmontag. Jest to okres, który zachęca ludzi do przebierania się w różne, interesujące stroje. Najlepsza zabawa odbywa się w miejscowościach położonych wzdłuż Renu. Z kolei w Nadrenii punktem kulminacyjnym jest mowa, która powinna być wygłoszona z pamięci. Najlepiej, gdy będzie to rymowany wierszyk. W tym przypadku obowiązkowa jest wesoła forma i spora dawka humoru. Co więcej, wierszyk koniecznie musi poruszać aktualne problemy i nie bać się wyśmiewać autorytetów. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre osoby pracują nad dobrym przemówieniem cały rok. Wynika to z tego, ze dobre przemówienie jest prawdziwą sztuką. Podczas tego czasu odbywają się też liczne imprezy. Dlatego Niemcy wprost przepadają za karnawałem. Nie jest on tak sławny jak w Brazylii, ale równie wyjątkowy! A może nawet bardziej?

Busy do Niemiec, czyli jak pojechać do Niemiec na karnawał?

To, że karnawał w Niemczech to fajna sprawa, to już wiemy. Warto teraz zająć się samą podróżą do kraju naszego zachodniego sąsiada. Świetnym rozwiązaniem będą z pewnością busy do Niemiec. Jest to naprawdę cudowny środek komunikacji. Nie trzeba się martwić postojami, parkingiem, korkami, czy paliwem. Bus przyjedzie po Ciebie pod wskazany adres i zawiezie Cię tam, gdzie chcesz w Niemczech. Jest to usługa, która określana jest jako door to door, czyli z adresu na adres. Busy do Niemiec to także dobry sposób na to, aby nie błądzić w obcym kraju. Dzięki temu bardziej skoncentrujesz się na tym, co masz zobaczyć. Warto wspomnieć też o tym, że współczesne busy są bardzo wygodne. Na pokładzie znajdziesz wygodne fotele, klimatyzację, a także najwyższej jakości sprzęt audio-video.

Busy do Niemiec, czyli z kim warto udać się do kraju naszego zachodniego sąsiada?

Do Niemiec warto pojechać z firmą Beata Bus. Jest to profesjonalny przewoźnik, który zarządza flotą nowoczesnych pojazdów. Przed wyruszeniem w trasę każdy samochód przechodzi dokładną kontrolę techniczną. Dlatego wszystko odbywa się na najwyższym możliwym poziomie. Auto prowadzi kierowca, który nie tylko dokładnie zna trasy przejazdów, ale także doskonale porozumiewa się w języku niemieckim. Zatem w razie czego służy pomocą, na przykład podczas zakupów na stacji benzynowej. Firma Beata Bus to najlepszy sposób na udaną podróż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.