Grillowanie we własnym ogrodzie

Akcesoria niezbędne dla miłośników grillowania

Już niebawem każdy z nas będzie mógł cieszyć się wiosną w pełni, co dla Polaków stanowi również rozpoczęcie utęsknionego sezonu grillowego. Lada chwila z wielu ogródków każdego dnia będziemy mieli okazję poczuć smakowity zapach potraw przyrządzanych na ruszcie, lecz zanim jeszcze przystąpimy do pierwszego grillowania, warto uzupełnić nasze wyposażenie do grilla o narzędzia, które ułatwią nam pracę przy grillu oraz sprawią, że nasze potrawy będą miały jeszcze lepszy smak.

Obecnie na rynku możemy spotkać coraz więcej ciekawych i pomocnych przyrządów, jednak nie wszystkie na pierwszy rzut oka wydają się akcesoriami pierwszej potrzeby. Wiele przyrządów charakteryzuje się wysoką ceną w sklepie, a my rezygnujemy z zakupu, mając świadomość, że nie będziemy używać ich zbyt często. Niektóre urządzenia jednak mogą być bardzo przydatne, a my wcale nie musimy się wykosztowywać, uzupełniając nasze wyposażenie grillowe. Wystarczy, że znajdziemy wymarzone akcesoria np. w serwisie ogłoszeniowym Pokato.pl w kategorii wędzarnie i grille ogrodowe. I tym sposobem – małym kosztem możemy cieszyć się jeszcze lepszym grillem. Poniżej przedstawione są najpopularniejsze akcesoria grillowe, które ułatwią nam prace przy grillu.

Podstawa, czyli łopatka, szczypce oraz widelec do mięsa

Żaden grill nie może obyć się bez podstawowego zestawu widelca, szczypców oraz łopatki do grilla. Te przyrządy w znaczny sposób ułatwiają bezpieczne manewrowanie potrawami przy ruszcie. Bez względu na to, czy przygotowujemy rybę, mięso czy warzywa, dzięki tym przyrządom możemy w sprawny oraz, co najważniejsze, bezpieczny sposób obrócić potrawę z grilla na drugą stronę, sprawdzić stopień podsmażenia oraz zdjąć gotowe jedzenie z rusztu. Warto zainwestować w sprzęt ze stali nierdzewnej.  Akcesoria możemy skompletować osobno, ale również kupić w zestawie.

Ruszt do grilla

Ruszt to integralna część każdego grilla a najlepsze jakościowo ruszty to ruszty ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna sprawi, że nasz ruszt posłuży nam przez wiele sezonów. Warto zainwestować w co najmniej dwa ruszty o różnej odległości siatki. Dzięki temu mamy pewność, że z sukcesem przygotujemy każdą potrawę złożoną zarówno z małych kawałków, jak i dużych, które potrzebują solidnego podłoża.

Dmuchawa do grilla

Dmuchawa jest jednym z najczęściej wybieranych narzędzi do grilla w ostatnim sezonie. Każdy miłośnik grilla zdaje sobie sprawę z tego, ile energii trzeba włożyć w rozpalenie grilla, dmuchając na rozpalające się węgle. Dzięki dmuchawie wypluwanie płuc stanie się dla nas tylko wspomnieniem. Dzięki turbinie wytwarzającej odpowiedni ruch powietrza, z łatwością rozpalimy grilla bez wkładania w to nawet najmniejszej energii. Jeżeli posiadamy kominek, dmuchawa również przyda nam się podczas zimowych wieczorów, kiedy zdecydujemy się rozpalić ogień.

Termometr do mięsa

Termometr do mięsa jest bardzo przydatnym urządzeniem, dzięki któremu już nigdy nie podamy na stół mięsa niedosmażonego lub zimnego. Dzięki termometrowi szybko sprawdzimy, czy mięso powinno jeszcze pozostać chwile na ruszcie, czy to już czas je zdjąć.

Pokrowiec na grilla

Gdy pogoda nawet w sezonie letnim nas nie rozpieszcza, możemy zadbać o to, by nasz grill pozostał na świeżym powietrzu w nienaruszonym stanie. W tym celu warto zainwestować w pokrowiec grillowy, który chroni nasz sprzęt do grillowania przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi przez wszystkie pory roku.

Wyposażając się w opisane akcesoria grillowe macie pewność, że grillowanie będzie w pełni udane i przyjemne. Smacznego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.